Zamlklé těhotenství po IVF

Zamlklé těhotenství po IVF

Linda  |  návštěvník  |  Praha
Dobry den, moc bych vas chtela poprosit o radu s dalsim postupem. Shrnu svoji situaci: duben 2009 vyvolavany porod pro VV v 16.tt.; zari 2009 pokus o IVF s PGD, 2 embrya vhodna k prenosu - neuchytila se. Zari 2010 ukonceni prirozeneho tehotenstvi ve 13.tt opet pro VV. U me zjistena robertsonnska translokace chromozomu 13 a 21, manzel v poradku. Brezen 2011 pokus o dalsi IVF s PGD, odebrano 12 vajicek, oplodneno jen 6, po vysetreni PGD zadne vhodne k transferu. Rozhodla jsem se proto pro IVF s darovanymi vajicky a 15.7. mi bylo jedno embryho trasnferovano. Tehotensky test pozitivni, nyni v 6.tt, ale objevil se hematom, silne spineni, nyni ustalo ale neni videt srdecni akce, takze to vypada na zamlkle tehotenstvi a ceka me revize. Muj dotaz z ni, jaky mam volit dalsi postup? Mam jeste 7 embryii zmrazenych,ale pomalu ztracim veskerou nadeji, protoze mam pocit, ze jakekoliv % muze v ruznych situacich nastat, stane se mne:-(. Za jak dlouho je vhodne se pokouset znovu a doporucili byste nejaka dalsi vysetreni? Predem velmi dekuji za odpoved. Michaela
Ella78  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem po 1.IVF, které probíhalo asi úspěšně, 7. den test negativní, devátý slabě pozitivní, 11 den plně pozitivní,14 dní po trns hladina krve 380, přesně týden na to strašné křeče v podbříšku a padaly ze mě najednou velké kusy sraženiny, ta bolest byla opravdu veliká, volala jsem do centra v Hradci Králové ( transfér byl proveden v Pce, ale tam jsou jen do 16,00hod) v 19.00 večer co mám dělat, bylo mi doporučeno ležet a ráno jet do svého centra, celou noc jsem nespala strašný bolesti, bála jsem se že se mi něco přihodí, ráno jsem jela a bylo mi řečeno z ultrazvuku že došlo buď k zamlklému těhotenství a nebo k samovolnému potratu, dostala jsem injekci do zadku, hladina krve 18 jednotek a bylo po všem, má otázka zní, proč se toto stává? co udělat pro zlepšení? užívat nyní nějaké vitamíny? je v pořádku, že nebyla provedena revize?kdy se můžu znovba pokusit otěhotnět? ještě jasem zapomněla říct že mám endometriózu a manžel spermiograf ne zrovna slavný. děkuji za odpověď Daniela
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Danielo,
obdobné věci se bohužel stávají jak ve spontánně vzniklém těhotenství tak po IVF. Příčin potratu může být několik, nejčastěji se jedná o špatnou genetickou výbavu embrya, vlivy krevního srážení, imununologické, hormonální vlivy, infekce ...
Při těhotenské ztrátě v časném těhotenství obvykle není třeba provádět revizi dutiny děložní.
O dalším vhodném postupu Vám doporučuji poradit se s lékaři v centru, v jehož jste péči.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
anonym  |  návštěvník
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Začátek těhotenství s sebou bohužel přináší i možnosti zamlklého těhotenství, spont. potratu, možnost mimoděložního těhotenství.
Těhotenství je stav, na který si tělo musí postupně zvyknout, je to velká hormonální zátěž .Proto může v tomto období být určité procento výskytu potratů.
Příroda je někdy silnější než věškerá věda.
Pokud by se tento stav opakoval, je vhodné doplnit imunologické a genetické vyšetření, popř. i hysteroskopii.
V tomto období se doporučuje užívat preparáty obsahující kyselinu listovou.
Tím, že hodnoty HCG klesají, není potřeba dělat revizi. Jen se musí hladina HCG dosledovat do hodnoty nulové.
Po spont. potratu na začátku těhotenství a bez revize je možné po 3 měsících se opět snažit o těhotenství.
Ale samozřejmě záleží na doporučení vašeho lékaře, který vás vyšetří.
Hodně štěstí a s pozdravem
Markéta Brandani IVF

Martina  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Chtěla bych se Vás jen zeptat.S manželem se chystáme na IVF do SANUSU v Hradci Králové a jen by mě zajímalo,kolik to IVF se vším všudy stojí?Chyba je v manželovi,tak nemáme jinou možnost:-(Předem moc děkuji za odpověď.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
optimální by bylo zeptat se na cenu přímo v Sanusu. Pokud se jedná o umělé oplození s užitím tzv. rekombinantních hormonů ke stimulaci vječníků a oplození vajíček metodou ICSI a prodlouženou kultivaci embryí, průměrný doplatek na celou léčbu je asi 25 000 Kč.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí