Zjištění průchodnosti vejcovodů

Zjištění průchodnosti vejcovodů

sasanka007  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsou jiné možnosti pro zjištění průchodnosti vejcovodu, než hysterosalpingografie a laparoskopie? Jak velká je pravděpodobnost, že je levý vejcovod neprůchodný vzhledem k odoperování pravého vejcovodu, vaječníku a slepého střeva v 15 letech? Děkuji
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
kromě V8mi zmíněných postupů, kteríé jsou obvyklé a zavedené, lze průchodnost vejcovodů /ale pouze orientačně/ vyšetřit pomocí sonohysterosalpingografie /ultrazvukem/ nebo pomocí transvaginální hydrolaparoskopie. Stav levého vejcovodu závisí na tom, zda po zmíněné operaci ( nebo v souvislosti se zánětem slep=ho střeva) proběhl zánět v celé malé pánvi či nikoliv.
S pozdravem
Doc.MUDR.T.Mardešić CSc., vedoucí lékař Sanatoria Pronatal
sasanka007  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověd pane doktore, mám na vás ještě jeden dotaz. Je laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů nutné jako první krok při léčbě neplodnosti? Konkrétně v tomto případě. Zda byl zánět v celé malé pánvi či nikoliv bohužel nevím. Dlouhodobě nemám žádné gynekologické problémy. Lékař kterého nyní navštěvuji (nově po přestěhování) mi laparoskopii navrhl již při druhé návštěvě. O otěhotnění se s partnerem snažíme půl roku (já 33 let, partner 36), poslední tři měsíce měřím bazální teplotu, ovulační test pozitivní naposledy v červnu, bazální křivka bifázická (po menstruaci 36,4, někdy v polovině cyklu se zvedá na 36,7. Ovulační testy v tomto období negativní). Menstruace bolestivá se silnějším krvácením. cca 6-7 dní. Cyklus 25-27 dní. Děkuji
Paulika  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem před IVF. Lékař mi doporučil provést test průchodnosti vejcovodů z důvodu prodělané miniinterupce před více lety. UZ nález je normální, je nutné - vhodné vyšetření podstupovat ? Vyšetření doporučil k vyloučení tubárního faktoru. Děkuji.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

vyšetření průchodnosti vejcovodů laparoskopicky je jedním ze základních vyšetření.Mělo by být spojeno s hysteroskopickým vyšetřením- vyšetřením dutiny děložní.Tato vyšetření se provádějí spolu a mají značný diagnostický význam.Proto Vám doporučuji je podstoupit co nejdříve.

S pozdravem

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D. XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
to zakladni vyšetřeni , u neplodnosti + hysteroskopie .
držím vám pálce .
Dr Samer Assad.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Neuvádíte, z jaké indikace je Vám nabízena léčba v rámci IVF programu. V algoritmu vyšetřování neplodnosti má vyšetření průchodnosti vejcovodů své nezastupitelné místo. Pokud je ale již předem z nějakého důvodu rozhodnuto o zařazení do IVF programu, vyšetření průchodnosti vejcovodů nepovažuji za nutné.
MUDr. Jan Šulc
hanka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké vyšetření pro zjištění průchodnosti vejcovodů by bylo vhodnější. Jsme s partnerem (špatný spermiogram) po IUI (3x)a IVF (2x)bez výsledku. Lékař mi teď navrhuje laparoskopii a hysteroskopii. Zatím u mne žádné gynekologické problémy, které by bránily otěhotnění nenalezli. Nestačilo by jen zavedení kotrastní látky pod rentgenem (hysterosalpingografie)? Děkuji za odpověď Hanka
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

pokud má partner špatný spermiogram, IUI není moc vhodné.Lépe je provést IVF a přípravu spermií pomocí techmiky PICSI - ICSI.Laparoskopie a hysteroskopie je vhodnější z důvodu širšího přehledu Vašeho reprodukčního systému než jen provedení průchodnosti.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí