Prof. MUDr. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO

Oftalmologie Hradec Králové
Oftalmologie Hradec Králové
Oční klinika FN Hradec Králové - Oční klinika Neovize Praha
  • 2
  • doporučení
    od kolegů

Napište nám

Recenze (1)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Prof. MUDr. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Prof. MUDr. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO již získal/a tuto recenzi

Doporučení kolegů

Profil - Prof. MUDr. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO - Oftalmologie Hradec Králové

ČlenstvíOstatní členství:

  • ASCRS - American Society of Cataract and Refractive Surgeons
  • ČOS - Česká oftalmologická společnost
  • ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgeons

Specializace a preferovaná oblast činnosti

Prof. MUDr. Naďa Jirásková, Ph.D., FEBO se specializuje především na mikrochirurgii oka, onemocnění povrchu a předního segmentu oka, na neurooftalmologii a oční imunologii a alergologii. Dlouhodobě se též věnuje problematice transplantací očních rohovek a implantaci keratoprotéz.

Prof. Jirásková je místopředsedkyní oborové rady Katedry oftalmologie a komise pro obhajoby disertačních prací a rigorózní zkoušky v oboru oftalmologie. Vede kurzy neurooftalmologie, sloužící k postgraduálnímu vzdělávání oftalmologů, a podílí se na přípravě a vedení kurzů klinické alergologie i oční mikrochirurgie.

Vzdělání a praxe

Promovala v roce 1989 na Lékařské fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1989 - 1993 pracovala jako sekundární lékařka Oční kliniky ILF Masarykovy nemocnice v Ústí na Labem. Od roku 1993 pracuje na Oční klinice Lékařské fakulty University Karlovy a FN v Hradci Králové, kde také působí aktuálně na pozici přednostky oční kliniky.

V roce 1992 získala atestaci I. stupně a v roce 1996 atestaci II. stupně v oboru oftalmologie. V roce 1997 úspěšně ukončila doktorské postgraduální studium na LF UK v Hradci Králové obhajobou disertační práce v oboru oftalmologie a byl jí udělen titul PhD. V roce 2004 byla jmenována docentkou pro obor oční lékařství, v roce 2009 profesorkou.

Od března 2019 se s ní pacienti mohou setkat i na pražské oční klinice NeoVize v Praze 4. Paní profesorka Jirásková se na obou zmíněných pracovištích specializuje zejména na oční mikrochirurgii (řadu let se zabývá především problematikou transplantace oka a keratoprotézy), oční neurooftalmologii, povrchová oční onemocnění, umunologii a také problematiku alergií.

Zajímavosti

Je místopředsedkyní oborové rady Katedry oftalmologie a komise pro obhajoby disertačních prací a rigorózní zkoušky v oboru oftalmologie. Vede kurzy neurooftalmologie, sloužící k postgraduálnímu vzdělávání oftalmologů, a podílí se na přípravě a vedení kurzů klinické alergologie i oční mikrochirurgie.

Absolvovala několik dlouhodobých zahraničních stáží, např. u prof. Finea v Eugene, Oregon, USA, u prof. Oshera v Cincinnati, Ohio, USA a u prof. Gregora v Londýně, GB.

V roce 2001 získala cenu prof. MUDr. J. Vanýska, DrSc., která se uděluje za nejlepší publikovanou práci oftalmologům do 35 let.

Je autorkou a spoluautorkou více než 200 publikovaných vědeckých prací. Vydala 4 odborné monografie a několika kapitolami se podílela na dalších 8 knihách. Aktivně se zúčastňuje tuzemských i zahraničních sympozií, kde přednesla již více než 600 přednášek. Je spoluřešitelkou několika grantových výzkumů.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Aberometrie (wavefront analýza)
Biologická léčba chorob sítnice a sklivce
   Nitrooční injekce účinné látky bevacizumab
Biometrie
Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce
Fluorescenční angiografie
Korekce očních vad nitroočními zákroky
   Implantace fakické čočky
   Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE
Laserové operace očí
   Korekce pomocí excimerového laseru - PRK
   Laserová operace očí - LASIK
   Laserová operace očí metodou epiLASIK
   Laserová operace očí metodou femtoLASIK
   Laserová operace očí metodou LASEK
Léčba keratokonu metodou CCL/CXL
Léčba šilhání (strabismu)
Makulární degenerace
OCT – oční koherentní tomografie
Operace šedého zákalu (fakoemulsifikace)
Topografie rohovky
Ultrazvukové vyšetření oka

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Články

Oko - okno do zdraví člověka
8.2.2010

Vzhledem k tomu, že oční potíže mohou ukazovat na závažné oční nebo i celkové onemocnění, je důležité věnovat očním potížím...

Zrakové vady u nedonošených dětí
9.9.2009

Poslední desetiletí přinesla významnou změnu v možnostech přežití nedonošených dětí. S rozvojem neonatální intenzivní péče se...

Napište nám

Adresy

Oftalmologie Hradec Králové
Adresa
Sokolská 581
500 05 Hradec Králové
Česká republika

 Hradec Králové