Prof. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO

Oční lékař Hradec Králové

Prof. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO

Oční lékař Hradec Králové
Oční klinika - FN Hradec Králové
BRONZE BADGE
 • 0% >7 dnů 2
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
  doporučení
  od kolegů

Napište nám

Recenze (2)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Prof. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Prof. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO již získal/a tuto recenzi

vidím skvěle

Operace šedého zákalu (fakoemulsifikace)
Jiřka CH.  |  12.3.2012
  Spokojený/á

Vážená p. profesorko, mám velký zájem Vám vřele poděkovat za vaši péči při mojí operaci katarakty(u obou očí)ve Vítkovické nemocnici v Očním s.r.o. Jste skvělá odbornice. Vidím skvěle bez jakýchkoliv problémů. Zároveň Vás doporučuji ostatním pacientům spojených s touto vadou. Děkuji Vám za mo... Více 

Anonymous

velká poklona

Operace šedého zákalu (fakoemulsifikace)
Anonymous
Anonymous  |  16.2.2012
  Spokojený/á

Profesorka Mudr Jirásková je skvělá odbornice a měl jsem možnost jí sledovat při mé operaci 12.2.2012 v nemocnici areálu Vítkovické nemocnice.Vyjádřuji paní doktorce velkou poklonu a děkuji za to,že mi opět pomohla zbavit se mého šedého zákalu.Děkuji Jaroslav Pindor

Doporučení kolegů

Profil - Prof. Naďa Jirásková Ph.D., FEBO - Oční lékař Hradec Králové

ČlenstvíOstatní členství:

 • ASCRS - American Society of Cataract and Refractive Surgeons
 • ČOS - Česká oftalmologická společnost
 • ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgeons

Specializace a preferovaná oblast činnosti

Prof. Naďa Jirásková, Ph.D. FEBO se specializuje především na mikrochirurgii oka, onemocnění povrchu a předního segmentu oka, na neurooftalmologii a oční imunologii a alergologii. Dlouhodobě se též věnuje problematice transplantací očních rohovek a implantaci keratoprotéz.

Prof. Jirásková je místopředsedkyní oborové rady Katedry oftalmologie a komise pro obhajoby disertačních prací a rigorózní zkoušky v oboru oftalmologie. Vede kurzy neurooftalmologie, sloužící k postgraduálnímu vzdělávání oftalmologů, a podílí se na přípravě a vedení kurzů klinické alergologie i oční mikrochirurgie.

Vzdělání a praxe

Promovala v roce 1989 na Lékařské fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1989 - 1993 pracovala jako sekundární lékařka Oční kliniky ILF Masarykovy nemocnice v Ústí na Labem. Od roku 1993 pracuje na Oční klinice Lékařské fakulty University Katlovy a FN v Hradci Králové, kde také působí aktuálně na pozici přednostky oční kliniky.

V roce 1992 získala atestaci I. stupně a v roce 1996 atestaci II. stupně v oboru oftalmologie. V roce 1997 úspěšně ukončila doktorské postgraduální studium na LF UK v Hradci Králové obhajobou disertační práce v oboru oftalmologie a byl jí udělen titul PhD. V roce 2004 byla jmenována docentkou pro obor oční lékařství, v roce 2009 profesorkou.

Zajímavosti

Je místopředsedkyní oborové rady Katedry oftalmologie a komise pro obhajoby disertačních prací a rigorózní zkoušky v oboru oftalmologie. Vede kurzy neurooftalmologie, sloužící k postgraduálnímu vzdělávání oftalmologů, a podílí se na přípravě a vedení kurzů klinické alergologie i oční mikrochirurgie.

Absolvovala několik dlouhodobých zahraničních stáží, např. u prof. Finea v Eugene, Oregon, USA, u prof. Oshera v Cincinnati, Ohio, USA a u prof. Gregora v Londýně, GB.

V roce 2001 získala cenu prof. MUDr. J. Vanýska, DrSc., která se uděluje za nejlepší publikovanou práci oftalmologům do 35 let.

Je autorkou a spoluautorkou více než 200 publikovaných vědeckých prací. Vydala 4 odborné monografie a několika kapitolami se podílela na dalších 8 knihách. Aktivně se zúčastňuje tuzemských i zahraničních sympozií, kde přednesla již více než 600 přednášek. Je spoluřešitelkou několika grantových výzkumů.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

Oko - okno do zdraví člověka

8.2.2010

Vzhledem k tomu, že oční potíže mohou ukazovat na závažné oční nebo i celkové onemocnění, je důležité věnovat očním potížím náležitou... Více 

Napište nám

Adresy

Oční lékař Hradec Králové
Adresa
Sokolská 581
500 05 Hradec Králové
Česká republika

 Hradec Králové     Telefon  +420 495 832 325 Telefon   
 • 0% >7 dnů 2
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
  doporučení
  od kolegů