Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zhoršení zraku po aplikaci injekce Lucentis - Nitrooční injekce účinné látky ranibizumab - Diskuze

Zhoršení zraku po aplikaci injekce Lucentis

Zhoršení zraku po aplikaci injekce Lucentis

Majka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, mamince je 77 let a byla jí aplikována 1. injekce Lucentis. Po odlepení oka má zhoršené vidění. Je to v pořádku? Může to být jenom přechodní stav? Za jak dlouho se objeví výsledek, jestli injekce zabírá? Může se stát, že injekce uškodí? Jaké jsou zkušenosti?
Další injekce následuje za 1,5 měsíce.
Ještě bych se chtěla zeptat. Na druhé oko maminka vidí už jenom okraje, uprostřed je černo. Tento stav trvá asi 3 měsíce. Dá se s tím ještě něco dělat? Je nějaká naděje?
Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Marie
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Marie,
zhoršení zraku může být pouze subjektivní,to se odhalí na kontrole (ideálně do dvou dnů od zákroku), v takovém případě je přechodné. Pokud objektivně došlo k výraznému snížení zrakové ostrosti, tak je na místě podrobnější vyšetření. Injekce s sebou nese samozřejmě i rizika - zánět, krvácení uvnitř oka, přechodné zvýšení nitroočního tlaku. A to je třeba vyloučit. Obecně jsou zkušenosti s Lucentisem jsou velmi dobré. První monitoring efektivity léčby je nejdříve za měsíc od aplikace a u Lucentisu se hodnotí spíše až měsíc po druhé injekci. Každý samozřejmě reaguje trochu jinak.
Co se týče druhého oka, tak by bylo nutné vyšetření, zda je přítomna jizva a nebo výrazné prosáknutí makuly (tedy stejný stav, který se léčí na druhém oku).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Majka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 3 Likes
Vážený pane doktore, moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Uklidnilo mě to a doufám, že nám léčba pomůže.
Jsem Vám vděčná za Vaše odborné rady a určitě nejsem sama, kdo ocení tuto možnost komunikace s odborníkem.
Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci.
S úctou
Marie
Majka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den pane doktore, mám ještě další dotaz ohledně diagnózy naší maminky. Vidění se po aplikaci 1. injekce Lucentisu ustálilo a je teď stejné, jako před injekcí. Pevně věříme, že se to bude po aplikaci dalších injekcí pomalu zlepšovat. Ale mám ještě dotaz ohledně druhého oka. Vyšetření bohužel prokázalo jizvu.
Je tento stav oka neměnný, nebo je možné, že se s tím bude dát ještě něco do budoucna dělat? Po vyšetření a rozkapání očí maninka na to oko viděla celý obraz i když rozmazaně. Jak je to možné? Stále věří, že se to oko může zlepšit. Je nějaká naděje?
Předem Vám moc děkuji za odpověď a ochotu.
Marie

Reakce na Majka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
jak jsem již zmínil, aplikace lucentisu musí být opakovaná, aby se docílilo účinku a nezhoršení (ustálení nálezu) je v normě. Co se týče druhého oka, tak bohužel na jizevnatou změnu je i dnešní medicína krátká. Za normálních okolností je zornice maminky velmi úzká a naprostá většina svatelných paprsků dopadá na nefunkční jizvu. V okamžiku rozapání dopadá světla na periferní část sítnice a maminka má tedy aspoň periferní vidění a když chtěla vidět celý obraz, tak se natočila.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Majka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den pane doktore, moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Marie
Barbie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik doporučujete aplikací lucentisu,babička byla již na pěti aplikacích a oční lékař doporučuje další.Má to ještě dále smysl,když efekt není nijak výrazný?
Barbie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,babička byla již na pěti aplikacích lucentisu a je to bez výrazného efektu.Lékař nám doporučuje další,má to smysl?

Reakce na Barbie

Barbie  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,babička byla na pěti aplikacích lucentisu a je to bez výrazného efektu.Lékař nám doporučuje další,má to smysl?Díky za odpověď.
Doktor ve Vašem okolí