Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest při pohybu očí - Bolest oka - Diskuze

Bolest při pohybu očí

Bolest při pohybu očí

Martin  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, již nějakou dobu mě bolí oči, nejvíce při hýbání s očima nebo při čtení, nebo když jdu tak cítím jakoby ten vítr v očích. Vidím dobře na dálku i na blízko. Hlavní problém taky je že jsem se chtěl objednat k lékaři ale má čas až v půlce prosince. Nemůžet mi zatím prosím doporučit alespoň nějaké kapky nebo cviky na oči? Předem moc děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Martine,
na pocit "větru v očích" můžete vyzkoušet umělé slzy, tím zvýšíte vrstvu slzného filmu odolávající přírodním vlivům. Těmi nemůžete nic zkazit. Ovšem bez vyšetření není možné stanovit cílenou léčbu. Doporučuji, abyste se na svého oftalmologa obrátil v dopoledních hodinách jako pacient s akutními potížema. Pokud Vás odmítne ošetřit, určitě Vás vezmou jinde.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Eva  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už druhý den si moje osmiletá dcera stěžuje na bolest levého oka při předklonu. Dnes má zvýšenou teplotu a oko zarudlé. Jaká může být příčina a mám s ní navštívit praktického nebo očního lékaře? Děkuji.
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

v případě že má dcera zarudle očí a celková příznaky (npř. zvýšenou teplotu), bude se jednat o zánět spojivek. doporučuji navštívit očního lékaře.

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
fonda08  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,vcera v praci mi vletl do oka kousek materialu.Jen me do oka prastil a v oku nic nezustalo.Oko je cervenejsi nez obvykle a hlavne poboliva a je citlivejsi na svetlo.Chci se zeptat jestli bolest odezni sama nebo jestli mam pro jistotu navstivit lekare.
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
dobrý den ...doufám, že píšu již zbytečně a šel jste dnes na oční pohotovost!, poranění oka nedokáže laik posoudit, tělísko sice nemusíte vidět, ale při smůle může být dokonce uvnitř! oka a projevovat se jen lehkým podrážděním a pobolíváním, je třeba vyšetřit u očního lékaře biomikroskopicky, evet. ultrazvukem a dalšími vyšetřovacími metodami!! přeji hodně štestí a neváhejte!sj
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

v případě, že bolest bude přetrvávat , doporučuji vyhledat očního lékaře. Je důležité vyloučit erozy rohovky.

S pozdravem

MUDr. Peter mojžiš, Ph.D., FEBO
Martin Č.  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrá den,

před dvěma dny jsem měl horečku a od té doby mě vždy když pohnu očima více do stran oči bolí... Mám navštívit lékaře???
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,

věřím, že byste našel někoho, kdo by Vás vyšetřil dříve.

S pozdravem,

doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie s.r.o., Praha