Laser jako prevence odchlípení sítnice?

Laser jako prevence odchlípení sítnice?

zuzajda  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Hezký večer! Mám 4 roky od operace odchlípení sítnice. V oku mám umělou čočku, stále ještě silikonový olej. Dočetla jsem se, že hrozí riziko odchlípení i na druhém oku, ale že se to dá preventivně ošetřit laserováním oka. Bohužel jsem se již nedozvěděla, jak ono laserování probíhá a za jakých podmínek je ho možno provést. Děkuji lékařům za vysvětlení. Zuzana
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Zuzano.
Pokud byly příčinou odchlípení sítnice tzv. degenerace periferní sítnice - a máte je i na druhém oku - pak by určitě stálo za to preventivně je ošetřit laserkoagulací. Jedná se o relativně jednoduchý ambulatntní zákrok hrazený zdravotní pojištovnou. Na oko je pro znecitlivění přiložena speciální kontaktní čočka, přes kterou lékař do oka vysílá paprsky laseru zaměřené na periferii oční sítnice. Koagulace laserem vytvoří jizevnatá spojení mezi sítnicí a stěnou oka a tím zabrání odchlípení sítnice do budoucna. Pokud byla příčina odchlípení jiná a na druhém oku žádné chorobné změny nejsou pak by bylo ošetření laserem zbytečné.
Pokud budete mít zájem rádi vás vyšetříme a připadné ošetření laserem provedeme.
Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí