Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Lék na odstranění pigmentace sítnice - Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Lék na odstranění pigmentace sítnice

Lék na odstranění pigmentace sítnice

Bohumír  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
V posledních letech se mi prakticky celá sítnice pokryla pigmentem. Na ČRo jsem slyšel, že v USA zkouší lék na odstranění pigmentu. Prosím o informaci o této možnosti. Pokud by se u nás nějaký lék také zkoušel rád bych se zkoušek zúčastnil.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, bylo by dobré doplnit konkrétní diagnózu, ale pokud se jedná o retinis pigmentosa, tak se bude jednat o aplikaci genové terapie a v ČR se zatím ještě neaplikuje.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Bohumír  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Doplňuji informaci o mém trápení. Pigment se mi rozšířil v 55-ti letech, kdy jsem musel přestat pracovat.
S pozdravem.
Stanislav Měřínský

Reakce na Bohumír

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, je to bohužel tak, jak jsem se domníval. Navíc ve Vašem případě ještě doprovázenou dalšími diagnózami. Platí tedy, co jsem napsal. Naději skýtá genová terapie, ale zatím se v ČR ani netestuje. Provedené testy naznačují zlepšení zrakových funkcí zatím na obrysy předmětů u dobře reagujících jedinců.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pane primáři, musím Vám a všem moc poděkovat, především MUDr. Penčákovi a asistence Mandíkové. Také lékařům a sestřičkám, moc děkuji všem. Jiří M., ještě jednou DÍK.

Doktor ve Vašem okolí