Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Trhlina v oku - Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Trhlina v oku

Trhlina v oku

Jaroslav61  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
na pravém oku jsem zjistil , že vidím vše v jakési vlně , kterou vidím vždy uprostřed , po vyšetření u oční lékařky mi bylo řečeno , že mám (díky vysokému tlaku) v oku trhlinu , kterou mi vytéká tekutina na sítnici a tím se mi tvoří zmiňovaná vlna. Mám jít na zákrok laserem , kterým by se měla trhlina zacelit. Potřeboval bych znát podrobnosti tohoto zákroku a zda budu po zákroku nějak omezen ve vidění, děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
z Vašeho popisu se domnívám, že máte podstoupit laserovou baráž sítnice (fotokoagulace sítnice). To znamemá, že díra bude na svých okrajích "přišpendlena" laserem. Tak se zabrání pronikání tekutiny pod sítnici, což by mohlo vést k amoci sítnice. Při zákroku budete rozkapán (farmaky navozený stav rozšířené zornice) a také se kapkami znecitliví rohovka.Poté si sednete, zapřete bradu a čelo a koukáte se směrem, který Vám určí ošetřující lékař. Na oko se přiloží některá z laserovacích čoček. Při laserové fotokoagulační léčbě je vysíláno intenzivní světelné záření. které je absorbováno pigmentovými buňkami sítnice a proměněno v teplo. Toto teplo koaguluje cílové buňky a okolní tkáň. Vlastní laserové zásahy sítnice mohou být u některých jedinců provázený mírnou bolestí. Po zákroku nejsou žádná omezení, jen ty vyplývající z dočasně rozšířené zornice...neřídit auto po dobu 5-6 hodin. Zda budete po zákroku pociťovat nějaké omezení ve vidění, záleží na lokalizaci trhliny. Pokud je umístěna v periferii, tak nevznikne žádné omezení vidění. Ovšem v případech, kdy je trhlina v oblasti zajišťující centrální zorné pole, tak můžete vnímat drobný výpadek zorného pole. Konkrétní odpověď musí tedy dát ošetřující lékař na základě znalosti umístění budoucí olaserované oblasti.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Hlas pro dr Mikšovskou, zejména pro její přístup k pacientům. O její odbornosti a profesionalitě nemohu pochybovat, ale jako pacient (injekční aplikace avastinu) navíc oceňuji, že svou vstřícností a laskavostí dokáže zmí... Více 

Doktor ve Vašem okolí