Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Problémy se sítnicí a sklivcem, cvičení, rehabilitace - Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Problémy se sítnicí a sklivcem, cvičení, rehabilitace

Problémy se sítnicí a sklivcem, cvičení, rehabilitace

Ivana Veselíková  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Prosím o radu ohledně očí a možností cvičení. V letošním roce mi praskla cévka v oku, vše se až na malý stín vstřebalo. V pravém koutku se mi objevují blesky, sklivec "tahá za sítnici". Nemohu se předklánět, nic nosit ani zvedat, rychleji se pohybovat, jinak mám v horní části oka ostrou bolest a cítím tah, tlak. Rovněž i při mírném rozčílení a zvýšení tlaku. Moc prosím, mohl byste mi poradit, co mohu dělat pro zlepšení? Nutně potřebuji cvičit z jiných zdravotních důvodů, ale bohužel to není takto možné. Nechci pasivně čekat, až dojde k závažnému zhoršení. Děkuji, za Váš čas a odpověď. Ivana Veselíková, Hradec Králové
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Veselíková,
standardně se čeká na spontánní odloučení sklivce. Délka odloučení je individuální a může se dokončit i při prudším pohybu. Je možné Vám pomoci i farmakologicky pomocí enzymatického preparátu. Látka se jmenuje Ocriplasmin a v podstatě rozpustí spoj mezi sítnicí a sklivcem. Alternativou je pak operační odstranění celého sklivce. Ovšem bez znalosti konkrétního nálezu je to jen nástin možností, zda je pro Vás nějaká možnst skutečně vhodná, je možné zjistit až po vyšetření a provedení OCT snímku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Ivana Veselíková  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den vážený pane doktore Kordo,

mnohokrát děkuji za Vaši laskavou odpověď a tak rozsáhle vysvětlení problematiky. Rovněž i podrobné informace o případném řešení.
Všechny možnosti pečlivě zvážím a dovolím si Vás kontaktovat.

Ještě jednou děkuji a přeji mnoho pracovních úspěchů.
Veselíková Ivana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí