Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Infarkt oka - Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Infarkt oka

Infarkt oka

malysek  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , měl bych dotaz.Nevím sice do jaké kategorie patří ale je to s největší pravděpodobností záležitost sítnice.
Stalo se mi toto:Přišel jsem k lékaři je tak rok a půl s problémem hučení a pískání v uchu,doktor mi předepsal
prášky na prokrvení středního ucha.Po týdnu a půl užívání se mi ráno zdálo že s viděním levého oka není něco v pořádku.Šel jsem na pohotovost kde zjistili tmavou skvrnu na sítnici a bylo mi řečeno že je to nedokrvení a že se to časem vstřebá.V zorném poli oka vnímám skvrnu přes kterou není vidět jinak je vše normálu.Po druhé návštěvě lékaře nastala menší panika byl jsem protažen všelijakými vyšetřeními kde bylo vše v pořádku.Při třetí návštěvě mi bylo sděleno že to bude konečny stav je to ucpaná cévka na sítnici jakýsi druh“infarktu oka“.Nakonec do mě chtěli pumpovat nějaké barvivo což jsem odmítnul stím že jsem rád že vidím aspoň tak,jak vidím a nechci oslepnout úplně.
Chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká šance na nápravu nebo jestli se provádějí nějaké operace že bych viděl zase normálně?
Děkuji za odpověď
Malý
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
To co popisujete je pravděpodobně vážné postižení cévního systému celého těla - problémy v uchcu a v očích mají velmi pravděpodobně setjnoupříčinu.
Budete muset přijmou fakt, že máte vážný zdravotní problém a že je nutné udělat některá vyšetření, která se vám na první pophlod mohou zdát zvláštní (viz vaše hodnocení - "chtěli do mne napumpovat barviva" atd - lékaři se důvodně rozhodli udělat potřebné vyšetření, které se obvykle při obtížích , které popisujete provádí a které je schopno pomoci při léčbě).
Je nutné přešetření internistou - velmi pravděpdodbně se může jedat o embolizace do drobných cévek celého těla a podobná situace může vyustit i v mozkovou mrtvici - ionformujte o obtížích svého obvodního lékaře a požádejte ho, aby věc řešil. Oční a ušní obtíže jsou jenom projevem choroby - krevní sraženiny vznikající jinde v těle ucopávají vše cévy.

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

malysek  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověd na kompeltním vyšetření jsem uz byl a nic nezjistili ale ja jsem prosim nedostal odpověď na to jestli to slepé místo na sítnici se dá operovat nebo ne.
Děkuji Malý
František  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Manželka utrpěla před více jak 12ti lety trombózu-ucpání cévky přivádějící krev do velké části sítnice. Večer viděla mžitky, ráno již jen černou plochu. Láčení bylo v nemocnici ředěním krve a následně několikaměsíční pracovní neschopnost. Nedokrvní trvalo více jak 10 hodin. Nevidí na půl oka. Je možné takto postiženou sítnici dnes nějak vyléčit??
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
s největší pravděpodobností je stav trvalý a neléčitelný. Sítnice odumřela a zatím pořád není metoda, jak ji vrátit funkčnost. Ve fázi vývoje je transplantace sítnice. Ale to bude ještě trvat.

s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798
530 02 Pardubice, Česká republika
tel.: +XXXXXXXXXXXX
hotline: +XXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
nejspíše došlo k trvalému moškození části sítnice zásobené krví z ucpané cévy. Velmi pravděpodobně je stav definitivní a nevratný, nicméně jsou vhodné pravidelné kontroly u očního lékaře, aby se zabránilo nebo včas předešlo následným očním komplikacím, které mohou po uzávěru cévy nastat.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 707  Telefon , +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 700  Telefon
Mobil: +  420 ... Zobrazit číslo 420 775 858 700  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí