Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Implantace MIOL - Implantace fakické čočky - Diskuze

Implantace MIOL

Implantace MIOL

Zulajda
Zulajda  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, je mi 53 let a můj zrak se rok od roku zhoršuje. Začala jsem nosit brýle jen na čtení a nyní musím nosit brýle i na dálku. Používala jsem několik let kontaktní čočky, ale v poslední době mně začaly vadit, tak jsem zkusila multifokální brýle. Bohužel až do teď si na ně nemohu zvyknout. Proto jsem se rozhodla minulý týden navštívit oční kliniku a podstoupit nějaký zákrok. Byla jsem informována, že laser mi nedoporučují a byla mi navržena možnost RLE s implantací MIOL do ODS ( cena 30,000 / oko). Nyní každý večer sedím u internetu a hledám diskuse na toto téma. Bohužel jsem našla většinu negativních názorů a to mně dost vyděsilo. Začínám se bát, že je to velmi riskantní a nevím jestli operaci raději nezruším. Prosím můžete mi napsat Váš názor jak velká rizika mohou nastat a naopak mně něčím potěšit :) Děkuji předem Zuzka Š.
vigi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 15 odpovědí
Milá Zulajdo,
už jsem tady na to téma psala několikrát.
Sama jsem operaci podstoupila před rokem a půl. Ano, ve tmě špatně vidím (ale to jsem viděla špatně i před tím) Ano, řízení auta v noci není nijak komfortní, světla oslňují (ale nemohu srovnat, protože řidičák jsem si dělala až po operaci, ve svých 45 letech,, před tím jsem díky zraku neměla odvahu, ba dokonce mi bylo řečeno, že si ho dělat na auto nemohu).
Zásadní věcí při rozhodování by měla být kvalita vašeho současného vidění. Já jsem měla na obou očích okolo 10+ D, navíc s věkem ještě přibyla vetchozrakost...nepoznávala jsem lidi na pár metrů ( s brýlemi), nepřečetla jsem písmenka v knize, pokud jsem si nenasadila na jedny brýle ještě druhé (což není zrovna estetické) atd. atd. prostě i se silnými brýlemi jsem viděla hrozně. A to pomíjím jejich cenu, protože jsem měla ještě na jednom oku astigmatismus.
Kdo má brýle tak ví, o co jde. Pro mne byla operace jednoznačně pozitivní změnou. Vidím lépe než před tím z brýlemi.
Pokud má ale někdo jenom pár dioptrií (což je pro mne do 5...to mi opravdu příjde jako sranda) tak ať si to rozmyslí, jestli mu to stojí za to. Neměla by to být kosmetická záležitost, ale ryze funkční.

Související recenze a zkušenosti

Honza P 28.2.2021
Spokojený/á

Paní docentka Skorkovská byla u operace i u konzultací před operací velmi příjemná (což nebývá u takhle výborných a zkušených lékařů pravidlem), vše bylo opravdu na jedničku. I ostatní lékaři, sestry a personál velmi pří... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí