Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Čočky a rozmazané vidění - Kontaktní oční čočky - Diskuze

Čočky a rozmazané vidění

Čočky a rozmazané vidění

anabel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
začala jsem nosit čočky,ale stále mám vidění spíše rozmazané.Už je to 3 týdny a vidění je stejné.Dioptrie mám stejné jako u brýlí a tam problém není.Myslela jsem,že mi pomohou kapky,ale to je jen na chvíli a pak se mi vidění střídá.Když čočky nasadím,prokápu nebo je na chvíli zavřu,tak je to dobré.Čočky používám Acuvue Oasys a kapky Refresh.
Moc děkuji Jana Laubová
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Laubová,
doporučuji změnit čočku, problém bude pravděpodobně v zakřivení kontaktní čočky. Vzhledem k tomu, že kapete umělé slzy, tak doporučuji některé kč vhodné pro lidi trpící mírným syndromem oka (př. Biofinity). Pokud máte dioptrickou vadu vyšší jak 3,5 D, tak je nutný přepočet dioptrické hodnoty do kontakní čočky, protože je umístěna přímo na oko.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
anabel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
moc děkuji za odpověď a ještě se zeptám jestli mám zkusit sama jiné KČ a které by jste mi doporučil nebo jít raději opět na vyšetření.Dioptrie mám +3,5 a na čtení mám silnější a to přes +5D.
Ještě jednou děkuji a přeji krásný den

S pozdravem Laubová

Reakce na anabel

Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den paní Laubová,

doporučil bych určitě komplexní oční vyšetření. Vaše problémy by trvale vyřešila implantace multifokálních čoček. V případě zájmu mě kontaktujte na tel. XXXXXXXXXXX.

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO

Reakce na anabel

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že používáte jiné dioptrie na dálku a na blízko, tak pro ostré vidění na obě vzdálenosti bude nutné přistoupit k multifokální kontaktní čočce. Čočka, kterou máte v oku Vám poskytuje ostré vidění pouze na dálku (tedy když je správně naaplikovaná). Doporučuji kompletnější vyšetření a pohovor o zrakových nárocích během nošení kontaktní čočky. Jinak, jak již uvedl kolega...existuje i operativní řešení, jež Vás zbaví všech brýlí natrvalo. Tato metoda se jmenuje Prelex a provádíme ji i na naší klinice v Pardubicích.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

anabel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý večer pane primáři,
Vám i Vašemu kolegovi děkuji za odpovědi.O metodě Prelex vím,už jsem jí loni skoro podstoupila,ale po konzultaci s paní doktorkou na klinice jsem od toho ustoupila.
Děkuji a přeji hezký večer
S pozdravem J.Laubová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí