Vaskularizace rohovky po nošení čoček

Vaskularizace rohovky po nošení čoček

marcela1  |  návštěvník
Dobrý den. Omlouvám se, že se ptám asi ve špatném oddíle, ale nenašla jsem nikde tuto diagnózu. Nosím pět let kontaktní čočky a nikdy jsem neměla žádné problémy. Nyní mi ale kontaktoložka zjistila vaskularizaci rohovky a doporučila přejít na jiný typ kontaktních čoček (silikon-hydrogel). Zajímalo by mě, jestli bych nošení čoček neměla zcela omezit, zda se stav nemůže dál zhoršovat a jak mám nyní dále postupovat - jestli je nějaká léčba, kteru bych měla postoupit, aby se stav oka zlepšil a popraskané žilky zmizely. Děkuji lékařům za informaci. Marcela
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den Marcelo,
doporučuji KČ s kratším režimem výměny a to 14 denní např. KČ
Acuvue OASYS po dobu nošení 3 měsíců, pokud by nebyl zaznamenán ústup
vaskularizace, pak na určitou dobu vysadit KČ a nosit brýle.
s pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
souhlasím s panem doktorem Kordou.Kontaktní čočky Acu Oasys hydrogelové s přídavkem silikonu,jsou tvárnější a rohovka pod nimi lépe " dýchá" .Bude-li problém trvat, potom je vhodné změnit režim nošení, ev střídat brýle s čočkami,nebo zvolit laserovou operaci rohovky .
MUDr.Kateřina Šinclová
MUDr. David Klečka  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den
vaskularizace tj prorůstání cévek do jinak bezcévné rohovky,je její přirozenou reakcí na nedostatečný přísun kyslíku,nejčastěji způsobnený dlouhodobým nebo nevhodným nošením kontaktních čoček.Vaše rohovka tak vysílá signál,že něco není v pořádku.Doporučuji proto jistě úpravu typu nebo režimu nošení čoček,pokud bude vaskularizace přetrvávat ,nebo se zvýrazňovat,je namístě zvažovat jiný způsob řešení oční vady-např.laserovou operaci.
s pozdravem
MUDr.David Klečka
RCP

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí