Glaukom a těhotenství

Glaukom a těhotenství

Lena  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
je mi 26 let a v 15 letech mi byl diagnostikován glaukom. Měla jsem oční tlak 28 torrů a tak mi nasadili léčku kapkami, vystřídala jsem asi 5 druhů, po kterých se tlak vůbec nesnížil, až Xalacom mi ho snížil na hranici kolem 21-22 torrů (nikdo v rodině toto onemocnění nemá). Nyní jsem ve 13. tt a od 5. tt si nekapu oční kapky (Xalacom), dělali mi HRT s výsledkem bez změny na očním nervu, oční rohovku mám širokou cca 600 a oční tlak se mi nyní pohybuje kolem 24 torrů, zelený zákal mám s otevřeným úhlem. Oční lékařka mi posledně říkala, že mám spíše oční hypertenzi tzn. nerozvinutý oční zákal.
Zajímalo by mě, jaký vliv bude a může mít na můj zrak, když si celé těhotenství a kojení nebudu kapat kapky? Případně jak dlouho je doporučováno kojit, abych své oči příliš nezatěžovala. Od té doby, co si nekapu kapky mívám občas silné bolesti hlavy a nemůžu už v zaměstnání pracovat 8h u pc, jak mě bolí oči a hlava, je to normální? Doktorka mi říkala, že 8h u pc trávit nesmím, takže jsem si snížila pracovní úvazek. Ještě by mě zajímalo, jestli můžu rodit normálně, nebo musím na císař, jelikož se mě na to na gynekologii stále ptají a s glaukomem mi doporučují císařský řez.
Děkuji
Lena

Související recenze a zkušenosti

Tomáš J. 22.6.2021
Spokojený/á

Všechny dosavadní návštěvy, zákrok i kontroly proběhly na vysoké úrovni. Zelený zákal se podařilo zastavit, šedý úspěšně odoperovat.

Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí