Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Má stres vliv na vyšší oční tlak? - Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Diskuze

Má stres vliv na vyšší oční tlak?

Má stres vliv na vyšší oční tlak?

vegi  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, má stres vliv na vyšší oční tlak? Vždy když jdu na kontrolní měření tak mě začne bolet automaticky hlava i mezi očima (mám to tak u všech lékařů-syndrom bílého pláště). Samosebou mi pak naměří zase vysoké hodnoty. Mám druhé kapky za 3 měsíce- První Vizilatad a nyní Kosopt. Má oční lékařka u které se léčím kv vysokému oč.tlaku mi tvrdí, že nikoliv. Já si myslím, že ano.
TOP ESTHETIC - síť očních ambulancí a klinik  |  Basic member  |  Praha, Mladá Boleslav
  • 15 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

stres má určitě vliv na veškeré procesy, které se v našem těle odehrávají.
Příčin Vašeho vysokého nitroočního tlaku může být však více, proto je nutné výsledky vyšetření nepodceňovat a stav řešit. Důležitá je samozřejmě Vaše i rodinná anamnéza, případná další onemocnění, věk, léky, které užíváte atp. Dále je vhodné provést vyšetření na různých typech přístrojů a pátrat po možné příčině vyššího tlaku.
V případě Vašeho zájmu o konzultaci nás můžete kontaktovat na tel.č. XXXXXXXXXXX.

S pozdravem
Top Esthetic
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
stres má na hodnotu nitroočního tlaku vliv - vystresovaný člověk zadržuje dech a křečovitě svírá víčka, což může měření ovlivnit. Každopádně výsledek léčby nelze hodnotit jen podle výšky nitroočního tlaku.

Související recenze a zkušenosti

Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí