Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vliv těhotenství na zelený zákal - Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Diskuze

Vliv těhotenství na zelený zákal

Vliv těhotenství na zelený zákal

adeelja  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den. Léčím se zvýšeným nitroočním tlakem. Je mi 28 let, glaukom mi zjistili před 5ti lety. Chtěli bychom s partnerem miminko a hledám informace, jaký vliv může mít těhotenství a porod na mé onemocnění. Zajímalo by mě, jestli během těhoteství roste riziko zvýšení nitroočního tlaku a jak je to s porodem. Mohla bych rodit normálně? Nevím také, zda se ohledně užívání kapek na snižování tlaku během těhotenství poradit spíš na očním nebo na gynekologii...? Poradíte mi prosím? Děkuji! Ája
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Ajo,
určitě by bylo hlavně dobré posoudit zda skutečně máte či nemáte glakuom.
Podle mojich zkušeností je v ČR nejméně polovina pacientů se zvýšeným nitroočním tlakem zbytečně léčena. Vůbec totiž neplatí znaménko zvýšený tlak = glaukom. Jen u cca 8% pacientů s nitroočním tlakem 25 až 30 torůů se zvášený tlak v dalších deseti letech projeví glaukomem. Určitě by bylo vhodné změřit tlouštku vaší oční rohovky a přepočítat naměřené hodnoty tlaku podle tlouštksy rohovky a dále provést opokovaná vyšetření přístrojem OCT.
Pokud nemáte tzv. glakuom s uzavřeným úhlem ( jen asi 3% všech glaukomů) není pro vás těhotenství a porod žádným rizikem. Určitě není z tohoto hlediska žádný důvod vést porod císařským řezem.

Děkui za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
glauko  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o názor. Zhruba od mých 14 let(nyní 28) se léčím s glaukomem. Na základě bolestí hlavy mi byl zjištěn zvýšený nitrooční tlak, tehdy 5-6 mgHg (snad to píši dobře). Začala jsem se léčit kombinací Betopticu, Trusoptu a Xalatanu- to vše naráz, přesto tlak nijak neklesal. V podstatě až do teď jsem měla tlak hraniční (22-24). Byla jsem na HRT opakovaně, vše mám v pořádku. Rohovku jsem měla také dle MUDr. v pořádku, ale nevím hodnotu. Perimetry mám také bez glaukomových změn. Kapu aktuálně Cosopt 2x denně do obou očí. V diagnoze mám po celou dobu uvedeno Jiný glaukom (H408).Nyní začínám uvažovat o dítěti a hledala jsem nějaké informace, až jsem narazila na příspěvek Mám glaukom nemám.... Můžete mi prosím napsat Váš názor ohledně mého glaukomu a případně těhotenství. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Léčba glaukomu - zeleného zákalu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí