Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Pooperační stav po operaci šedého zákalu - Léčba šedého zákalu laserem - Diskuze

Pooperační stav po operaci šedého zákalu

Pooperační stav po operaci šedého zákalu

Honza  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, mám dotaz ohledně pooperačniho stavu šedého zákalu.
Před necelými čtyřmi týdny jsem prodělal implantaci trifokálních nitroočních čoček.
Důvodem byl plsťovitý šedý zákal, horší na levém oku. Potýkáte se s následujícími problémy.
Pravé oko, výborné vidění do dálky, rozmazané do blízka (zbytková diop. vada cca +0,5 dio.). Trápí mě však výraznější dvojité vidění na všechny vzdálenosti (jakoby stíny u kontrastních objektů, např. světlé písmeno na tmavém podkladu vidím dvakrát, jakoby vrhalo stín, výrazně večer např. u světelných nápisů, patrné zejména večer). Astigmatismus na pravém oku nebyl před operaci myslím žádný.
Může se jednat o mírnou dislokaci MiOL nebo nově vzniklý astigmatismus ve spojení s plusovou vadou? Případně co vše to může být.
Levé oko, špatné vidění do dálky ( zbytková cca -0,75dio a -1,25 astigmatismus). Vím že lze dokorigovat LRI a laserem, nebo brýlemi. Trápí mě však neustálé chvění čočky levého oka, v zrcadle je to patrné pouhým okem, vlnění duhovy, jako by se čočka stále snažila srovnat, je to po měsíci normální? Nejedná se o špatně usazenou čočku? Pravé oko tyto problémy nemá?
Prosím o informaci, jaké mohou být příčiny.
Je možné nějaký přístrojem změřit, jsou-li čočky dobře usazeny, případně upravit usazení v pouzdře? Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Operace šedého zákalu laserem - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí