Černé plovoucí tečky po operaci katarakty

Černé plovoucí tečky po operaci katarakty

Pavla  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
po operaci šedého zákalu se mi najednou objevily černé plovoucí tečky. Je to nebezpečné? Co s tím? Děkuji Pavla
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji za dotaz. Nejspíše po úspěšné operaci čočky vidíte zákaly ve sklivci, které tam však byly zcela jistě již předtím. Pokud nejde o nic jiného je to běžný jev. Jistě bude dobré Vašeho lékaře na to upozornit, aby Vás v tomto směru prohlédl a ujistil Vás o podstatě jevu.
S pozdravem
Pavla  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
děkuji mnohokrát pane Dr. Rozsíval
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
na stejný dotaz se táže tak 60 % pacientů po operaci šedého zákalu. Jedná se o sklivcové zákalky, které jste měla již před operací. Ale vzhledem k zahuštěné čočce jste je nevnímala. Teď, po implantaci naprosto čiré čočky, už nemají s čím splývat, a proto jste jich všimla. Sklivcové zákalky jsou naprosto neškodné. I přes to, na další kontrole lékaře upozorněte na tento fakt a on více prohlédne oční pozadí, zda nedochází i k jiným změnám.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Pavla  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám pane Dr.Korda za vysvětlení.
Jen je mi divné, že se tečky objevily až 6 týdnů po operaci a ne hned. Kontaktovala jsem pana Dr. v Českých Budějovicích, který mi operaci prováděl, a protože jsem právě na delší dobu ve Španělsku, šla jsem dle jeho rady na konzultaci k místnímu očaři.Tam to bylo hrozné, neměl skoro žádné vybavení a nic jsem se nedozvěděla,za 70 Euro.
Tečky po týdnu ustupují a já tuším, že mi asi praskla cévka, po té co jsem zvedla těžší věc. ASI. S pozdravem Pavla
Zlata56  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobeý de,

jsem dva dny po operaco obou očí na šedý zákal, je mi 56 let.
První oko operované v úterý druhý den super-bez bolesti a bezva vidění.
Druhé oko operované ve středu-pro mě hrůza - hnědožlutozelené vidění, silné dráždění, v šeru téměř nic nevidím. Dnes jsem byla na kontrole a prý je vše v pořádku, ale pro mě je to utrpení. Může e to ještě zlepšit?
Další kontrola u operatéra v úterý 25.10.2011.

Děkuji moc za odpověď.

Zlata
Zlata56  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, jsem den a dva dny po operaci obou očí na šedý zákal. v úterý operované oko super hned druhý den, ale druhé oko žlutohnědozelené vidění, drobné tečky a silné dření a za šera téměř nic nevidím. Na dnešní kontrole jsem celkem četla dobře a oko mi bylo i rozkapáno a prý vše tak jak má být. Může se tento stav ještě zlepšit?
Další kontrola u operatéra 25.10.

Děkuji

Zlata

Reakce na Zlata56

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
ty průhledné tečky s tmavším okrajem jsou právě ony sklivcové zákalky, které jsou neškodné. Buď jste je již v oku měla a nebo došlo pooperačně ke změnám ve sklivci. Ale vysloveně černé fleky jsou podezřelé. Jak jsem řekl, pokud černých bude přibývat vyhledejte neprodleně pomoc.
I sama se můžete trochu hlídat. Zakryjte si jedno oko, na Vám známé místě, a pamatujte si kam až vidíte při pohledu do jednoho místa. Toto pravidelně opakujte. Pokud se rozsah zorného pole změní (sníží), tak je nutné vyhledat oftalmologa, protože by se mohlo jednat o odchlípnutí sítnice, které je nutno řešit opravdu co nejdřív po vzniku (do dvou dnů).
s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Zlata56  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,

jsem tři dny po operaci obou očí. Levé oko hned OK, pravé problémy-první den se objevilo několik drobných pohyblivých teček a třetí den již toho mám plné oko/ některé jsou tmavé tečky a některé jsou průhledné/, ale každopádně je to velmi obtěžující. Od dětství jsem silně krátkozraká a na obou očích mám sklivcové zákaly, ale tohle se objevilo na jednom oku až po operaci. Mám šanci, že se to vstřebá, protože jinak si neumím návrat k práci s bílými papíry představit.
Děkuji a přeji pěkný víkend.

Zlata
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud se jedná o opravdu černé tečky a ne klasické sklivcové zákalky, tak neváhejte a navštivte oftalmologa ihned. Mohlo by se jednat o trhlinu v sítnici, ke kterým jako silně krátkozraký jedinec máte větší tendence. Zkuste si doma zakrýt levé oko a pokud má pravé omezené zorné pole je potřebné akutní vyšetření. Další možností je zhroucení sklivce nebo i další méně akutní stavy.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí