Kvalita čočky softec HDY se žlutým filtrem

Kvalita čočky softec HDY se žlutým filtrem

Bohumil  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Mám před operaci kataraktu a byla mi nabídnuta čočka softec HDY se žlutým filtrem. Prosím v čem je lepší proti standartní čočce, bude vidění přes žlutý filtr pohodlnější
TOP ESTHETIC - síť očních ambulancí a klinik  |  Basic member  |  Praha, Mladá Boleslav
  • 15 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, pane Bohumile,

žlutý filtr pouze eliminuje modré záření, které přes čočku dopadá na sítnici a tím ji poskytuje vyšší ochranu. Důležitější je v tomto případě typ optiky u této čočky, ta umožňuje ostré vidění i za zhoršených světelných podmínek, např. za šera. Každý člověk preferuje jiné přednosti čočky v souvislosti se svým životním stylem. Některá čočka je více vhodná pro aktivní lidi, některá pro ty co často řídí automobil, některá pro ty, co nechtějí nosit brýle atp. Proto je výběr nitroočních čoček široký a je potřeba každému pacientovi vybrat čočku dle jeho individuálních potřeb, které jsou v rámci předoperačního vyšetření konzultovány.

Hezký den,
Top Esthetic
Bohumil  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď. Je mi 77 let a auto již pouřívám velmi málo a večer v podstatě nejezdím. Myslím si tedy, že by pro mne asi byla vhodnější čočka bez filtru. Ještě jednou děkuji a přeji hodně pohody. Svačina, Kralupy/Vlt.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí