Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Fyzická zátěž po operaci katarakty - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Fyzická zátěž po operaci katarakty

Fyzická zátěž po operaci katarakty

Dagmar8  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, během měsíce mám jít na operaci šedého zákalu - chci se zeptat, za jak dlouho po výkonu budu moci vykonávat trochu náročnější fyzické aktivity?
Možná je můj dotaz podivný, ale za měsíc po operaci bych měla jet na na tábor s výcvikem psů a musím poslat přihlášku již teď - nerada bych něco zanedbala, pokud se týče pooperačního klidu.
Děkuji
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
obecně je doporučováno nevykonávat náročné fyzické aktivity měsíc po operaci šedého zákalu.

S pozdravem
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
obecně platí,že asi měsíc po operaci by se měl pacient vyvarovat větší, nebo spíše pro něj nezvyklé námahy.Určitě bych nedoporučovala plavání či potápění ,práci na zahradě nebo jiné zemědělské aktivity,pobyt v prašném a znečištěném prostředí , a k těmto aktivitám bych zařadila i výcvik psů, a to vše z jednoho důvodu - vysokého rizika infekce .Pooperační endoftalmitida je nitrooční zánět, který se sice vyskytuje velmi vzácně, ale má pro oko vždy velmi vážné a nevratné následky.
MUDr. David Klečka  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Rozumná je zvýšená opatrnost asi měsíc po operaci,jde o to oko si neporanit ani si do něj nezanést infekci. Po dobu 3-4 týdnů po operaci budete také nejpíš kapat pooperační oční kapky.Po operaci půjdete určitě na kontrolu - pokud bude průběh hojení bez komplikací,
budete moci měsíc po zákroku dělat všechny běžné aktivity.
S pozdravem
dr.Klečka
RCP
Dagmar8  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji všem za odpovědi, moc si vážím vaší rychlé reakce na můj dotaz.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Vážená paní, po operaci šedého zákalu doporučuji klidový režim po dobu
léčby,tzn.1,5-2měsíců. Po tuto dobu doporučuji vyvarovat se těžké fyzické
námahy-nošení těžkých břemen, dlouhodobá práce v předklonu, sportovní výkony vedoucí k zatížení organismu, skoky.../. Ve Vašem případě, pokud budete muset vykonávat větší fyzickou aktivitu, bych Vám nedoporučovala absolvovat daný tábor.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
vážená paní,
operace katarakty prováděná současnou technikou má velmi krátkou rehabilitaci a klidně můžete za měsíc jet na tábor s výcvikem psů. sám psa mám, takže to dovedu posoudit i z tohoto hlediska.
s pozdravem
MUDr. Jan Konvička  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Přerov
  • 7 odpovědí
Běžné činnosti jako lehký nákup, předklon – např. zavazování tkaniček, práce na počítači apod. můžete provádět již druhý den po zákroku. Větší fyzické zátěži se ale raději vyhýbejte po dobu 4 až 6 týdnů.

MUDr. Jan Konvička:
Oční klinika NeoVize

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí