Problémy po operaci šedého zákalu

Problémy po operaci šedého zákalu

Hanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, mám 3 měsíce po operaci šedého zákalu obou očí a téměř neustále cítím pálení a štípání oči (jeden den méně, druhý den téměř celý den), kapu si dle doporučení umělé slzy, které zaberou po chvíli,ale je to chvilková záležitost a pak se problémy opakují..Také mám občas "roztřepané" vidění, obraz jakoby poskakuje..
Lékař říkal,že vše se zdá být v pořádku, akorát jsem si ve zprávě přečetla,že zorničky nereagují na světlo (nevím,zda je to normální jev).
Proto Vás chci poprosit o názor, jsou-li tyto problémy "normální", které časem odezní, nebo je potřeba je řešit a jakým způsobem..
Děkuji moc, A.K.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
takovéto problémy se někdy skutečně mohou vyskytovat v souvislosti se změnami v napětí svalu ovlivňujícího šířku zorničky.
Nejedná se bohužel o příjemné období, ale mohu Vás ujistit, že čas zde hraje velkou roli a potíže by skutečně měly ustat, jakmile si "hlava" zvykne na zcela nové parametry vidění. V kapání umělých slz zatím pokračujte dle libosti.
S pozdravem
Hanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

děkuji Vám paní doktorko za radu.
K mému panu dr. jdu na kontrolu koncem měsíce a do té doby budu aplikovat Recugel, který mi byl doporučen po operaci očí s umělými slzami.
Zatím se stav nemění a navíc se mi do jednoho koutku oka neustále vrací viditelný tik.
Pooperační radost z ostřejšího vidění časem pomíjí. Snad se vše změní k lepšímu, protože už teď mám pochybnosti, zdali jsem měla operaci vůbec podstoupit.

S pozdravem
Anna Kolaříková.
Hanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
děkuji Vám za vyjádření a dodání naděje na lepší stav.
Dodnes štípání trvá a navíc se přidružil častý a viditelný tik koutku oka.
Snad bude líp.
Děkuje Hanka.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
ke zmírnění potíží se suchým okem zkuste přidat gel (Recugel, Vidisic gel, Oftagel, Systane gel...) a prostřídat ho s kapáním umělých slz (ideálně bez konzervačních látek a kapat často). Na noc doporučujeme aplikovat mast (Parin POS nebo Vitamin A POS mast) - ráno odstraníte mastný film z oka kapkou umělých slz.
Roztřepané vidění by se mělo postupně upravit, v případě, že by přetrvávalo další 2-3 měsíce, navštivte lékaře.
Porucha fotoreakce zornic může mít řadu příčin, kromě očních příčin může mít vliv i celkové metabolické (cukrovka, hypertenze, ateroskleróza) nebo neurologické onemocnění.

S pozdravem
MUDr. Natália Beszédešová, PhD.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí