Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Problémy po operaci šedého zákalu - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Problémy po operaci šedého zákalu

Problémy po operaci šedého zákalu

dědouš  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, jsem dva měsíce po operaci,stav celkem dobrý,vidím do dálky i na blízko (asi z půl metru),problém mám při práci na PC a koukání na TV.U PC mám chvilkami jako bych měl zaslzené oči,na TV,když chci mít naprosto čistý obraz,tak musím "vykulit" oči,potom to je vynikající.Mám unavené oči,hlavně víčka,pomáhá mírná masáž víček.Jinak jsem naprosto spokojen.Na pooperační kontrolu prý budu pozván, ale rád bych znal názor i jiných odborníků,za což předem moc děkuji. Zdeněk
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den.
Vámi popisované obtíže může způsobovat nekvalitní slzný film na rohovkách (únava očí, nutnost "vykulit očí"). Kromě zmiňované masáže víček je vhodné kapat hydratační kapky - tzv. umělé slzy 3xd ev. častěji, podle potřeby. Tyto kapky zakoupíte volně v lékárnách.
S pozdravem.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, Vaše obtíže budou zřejmě způsobeny kombinací dvou věcí. Za prvé narušení slzného filmu, na něž pomohou umělé slzy aplikované 3-5x denně. Je možné i častěji. A druhou věcí je eventuální zbytková dioptrická vada, kterou přemáháte. Obzvlášť pokud je implantována monofokální čočka.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí