Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rozostřené vidění po operaci šedého zákalu - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Rozostřené vidění po operaci šedého zákalu

Rozostřené vidění po operaci šedého zákalu

Demo  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, byl jsem na operaci šedého zákalu obou očí, druhé bylo operováno 30.4.2021. Prozatím se mi objevuje rozostření vidění pravého oka, na levé oko vidím hůře ale to přičítám tupozrakosti. Nejhorší je ale vidění paprsků od světel za tmy nebo zhoršených světelných podmínek. Levé oko vidí paprsky vodorovně, pravé asi 5-10 st ve sklonu. Okolo světla v kruhu vidím jakoby rozsypané světlo na drobné hvězdičky. Jsem řidič z povolání, rozvážím paletové a balíkové zboží, vše nakládám ručně, jedná se o těžkou fyzickou práci. Rád bych se dozvěděl jaké je vaše doporučení nástupu zpět do práce, nerad bych něco podcenil a přivodil si komplikace. V prosinci se chystám do předčasného důchodu je mi 62 let. Abych nezapomněl, kvůli zaměstnání jsem si nechal implantovat monofokální torické čočky za použití laseru. Děkuji za brzkou odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
těžké fyzické práci byste se měl cca měsíc po operaci vyhnout, ale konečný verdikt je na Vašem očním lékaři, který zhodnotí, zda jsou operační rány zhojeny. První pooperační měsíc také vidění prochází různými proměnami, a pokud i po této době máte s viděním potíže, je třeba se ptát toho, kdo Vás vyšetřil - příčin uvedených potíží může být několik.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí