Sekundarni sedy zakal

Sekundarni sedy zakal

Ludmila  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Po lazerovem zakroku odtraneni sekundarniho sedeho zakalu v breznu 2021,
jeste porad vidim se zavojem - jako odrazy ,hlen , mžurka,ale oko mam z pohledu zvenku ciste.
Pred touhle operaci jsem zadne problemy s okem nemela.Sla jsem na preventivni prohlidku,rekli mi,ze mam sekundarni sedy zakal a ,ze se to odstrani lazerovym zakrokem a uz vecer nebudu mit zadne problemy.
Byla jsem uz dvakrat na kontrole a mam pry byt trpeliva,ze se to musi vstrebat ,
ale zatim mi nepomahaji ani kapky - Dicloabak ,ktere mi muj ocni lekar pred mesicem predepsal.
Muze mi,prosim nekdo odpovedet,zda je tahle situace normalni?
Ma nekdo podobne zkusenosti?
Mam jit na konzultaci na jinou ocni kliniku?
Dekuji vsem za odpoved.
Ludmila
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
příčina může být dvojí - buďto se po laseru uvolnil sklivec od sítnice (což je ve vyšším věku fyziologický jev a zákroky na oku ho spíše jen urychlují, než že by byly hlavní příčinou) anebo nebylo kompletně odlaserováno zadní čočkové pouzdro a uvnitř oka "vlaje". V prvním případě, pokud nedochází k samovolnému zlepšení a "závoj" je silně obtěžující, je možno sklivec chirurgicky odstranit. Ve druhém případě je nutno čočkové pouzdro ještě dolaserovat. Hlavně je třeba oko rozkapat a zjistit, která z uvedených možností je příčinou Vašich potíží.
Ludmila  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry den.
Moc dekuji za odpoved.
Znamena to,ze kdyz jsem byla na kontrole a oko jsem rozkapane nemela,tak to lekarka nemohla poznat?

Reakce na Ludmila

Ludmila  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Byla jsem od operace dvakrat na kontrole na vlastni zadost,s tim,ze mi v oku litaji zavoje.
Ani jednou mi oko nerozkapali a pani doktorka tvrdila,ze je oko ciste,ze tam neni nic videt a pokud ja mam tyhle problemy,tak je to neco,co se melo vstrebat a nevstrebalo se.
Na vstrebani mi dala ocni kapky DICLOABAK 1,ale zatim,po dvou mecicich pocttiveho kapani se nic nezmenilo.
Mam jeste dalsi problem s ocima - zanet řas,nevim presne jak to pojmenovat.Kuže mezi řasami me boli - řeže,kdyz si po ni přejedu prstem,stádiově z ni opadavaji male šupinky do oci.
Nepomohly mi zadne očni masti typu optalmo....
Posledni byly kapky od me ocni lekarky DESODROP ,ktere po dvou mesicich kapani take tuhle neprijemnost nevylečily.

Reakce na Ludmila

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, bez rozkapání to opravdu lze poznat jen stěží.

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
A co se týče zánětu víčkových okrajů, tam je třeba léčit nahříváním víček a důkladným čištěním víčkových okrajů a řas např. pomocí Blephagelu (je volně prodejný v lékárnách).

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Ludmila  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
Pane doktore,
zdravim a moc dekuji za potvrzeni me logicke uvahy.
Nebudu se tady rozepisovat o tom,jak se ted citim,ale asi si to kazdy dokaze predstavit.
Ludmila

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí