Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zamlžené vidění po operaci katarakty - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Zamlžené vidění po operaci katarakty

Zamlžené vidění po operaci katarakty

Jana  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je mi 69 let a před 5 týdny mi byla vyměněna čočka za umělou - gold s asférickou optikou. Po operaci mě asi týden bolela hlava, to přestalo.Teď vidím do dálky zamlženě, při vidění mně něco překáží, jakobych se dívala přes slzy. Kolem svítících nebo lesklých předmětů vidím zářící odrazy.Chci se zeptat, jestli je to tím, že čočka ještě není zcela usazená a jestli se to zlepší? Děkuji předem za odpověď.
Jana
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Jano,
zřejmě došlo poperačně k elevaci nitroočního tlaku, a proto Vás bolela hlava. Přítomen byl zřejmě i otok rohovky, který se může odeznívat až po dobu pěti týdnů. Čočka je usazena většinou do 4 až 6 týdnů. Co se týče kvality vidění, tak pokud již otok odezněl, tak je vhodné přeměřit dioptrie. Je možné, že je přítomna zbytková dioptrická vada. Odrazy a odlesky se budou časem zlepšovat, až to přestanete vnímat. Zkuste si pořídit umělé slzy, které vyhladí slzný film a mohlo by se tak zlepšit ono vidění jako přes slzy. Můžete je kapat i při léčbě Taflotanem a Fluconem.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Jana  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pane doktore.
Děkuji za rychlou odpověď, mně se to daří až napodruhé, klikla jsem špatně na Vaši adresu a meil se mi vrátil.
Koupila jsem si na Vaše doporučení umělé slzy. Před operací jsem měla nitrooční tlak 36, po operaci 14. Na operaci jsem šla proto, že mám v oku málo místa na odtok oční tekutiny(nevím přesně kde) a protože umělá čočka je "tenčí" a tím se vytvořilo místo, které jsem neměla. Tlak klesl rapidně, je to dobře, protože mám už zasažený oční nerv a kapky nepomáhaly.Taflotan už nekapu, věřím, že to vydrží a to ostatní se uvidí.
Ještě jednou vřelé díky za odpověď , mějte se moc hezky.
Zdraví Vás Jana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí