Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zmlžený pruh po operaci šedého zákalu - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Zmlžený pruh po operaci šedého zákalu

Zmlžený pruh po operaci šedého zákalu

standa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, mám asi 2 roky po operaci šeděho zákalu. Vidím dobře, jen mám pořád jakoby před okem zamlžený pruh, který se pohybuje proti směru pohybu oka. Pokud okem nehýbu, mlhu nevidím. Poradíte prosím. Je mi 59 roků.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
může se takto projevovat syndrom suchého oka. Doporučuji koupit si v lékárně umělé slzy, ideálně bez konzervačních látek, a několikrát denně kapat. Druhou příčinou mohou být změny ve sklivci, takže pokud se stav nezlepší, bude třeba oční vyšetření.
Yara  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Reaguji. Jsem po operaci šedého zákalu 4 dny a mlhavý pruh tam mám taky. Co s tím lze dělat?

Reakce na Yara

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
určitě doporučuji kromě předepsané medikace kapat i několikrát denně umělé slzy, protože po operaci oči bývají suché. A na kontrole stav konzultujte se svým lékařem, zda se nejedná o nějaký jiný problém.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí