Bolesti hlavy z nových brýlí

Bolesti hlavy z nových brýlí

Pininfarina90  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

Mám problém s novými brýlemi. Normálně nosím shruba 5 let kontaktní čočky, nyní se mi objevil zánět a musela jsem na rychlo shánět brýle. Problém je v tom že mě z nich bolí a motá se mi hlava, nevidím ostře a celkově si na ně nějak nemohu zvyknout. Dr. mi měřila zrak a mělo by být vše v pořádku ale nevím zda mám problémy přisuzovat brýlím nebo zánětu.. Prosím moc o radu. V práci mě to poměrně dost obtěžuje. Děkuji
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den, to je skutečně nepříjemné, samozřejmě je možné, že máte problém buď s vlastní korekcí nebo se špatně vyrobenými brýlemi-někdy se může jednat o nevhodně zvolený tvar obrouček. Rozhodně se s těmito brýemi dále netrapte a navštivte znovu lékaře i optika.
S pozdravem
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dle Vaších subjektivních obtíží se domnívám, že je problém na straně brýlí. Doporučuji zkontrolovat,zda jsou vyrobeny správně podle předpisu, příp. doporučuji kontrolní vyšetření lékařem.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
doporučuji překontrolovat zabroušení sklíček a případně přeměřit dioptrie. Ale dle popisu vidím příčinu hlavně v nezvyku na brýlovou korekci. Při takto vysokých dioptriích v brýlích již nastává změna velikosti obrazu na sínici, v čočkách je tento problém daleko menší. Váš mozek se tedy musí přizpůsobit naprosto jiné situaci. Neostré vidění lze přisuzovat buď zánětu, nebo záměrně slabším dioptriím kvůli zvyku.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.


doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes

Dobrý den,

někdy je si potřeba na novou korekci nějakou dobu zvyknout. Bez přeměření dioptrií Vám však nikdo víc neporadí.

S pozdravem,

doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie
XXXXXXXXXXXXXX