Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace šedého zákalu - poděkování - Šedý zákal - Diskuze

Operace šedého zákalu - poděkování

Operace šedého zákalu - poděkování

Dagmar8  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Chtěla bych tímto způsobem poslat poděkování na Oční kliniku v Hradci |Králové, poděkovat specielně Mudr.Kaňovi za dobře provedenou operaci a rovněž dík za přístup celého personálu ke mně, pacientovi.

Operace obou očí dopadla výborně, zcela se mi mění život, po padesáti letech každodenního nošení brýlí, které jsem různě střídala - brýle na ven , na počítač, na čtení - budu mít pouze jedny na blízko, což je úžasné.

Ještě jednou velký dík Dagmar Čapková

Inka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,

jen se chci zeptat, zda máte multifokální čočky, kdy jedna stojí cca.24 000,- Kč nebo čočky hrazené pojišťovnou? Následovala i korekce traku laserem? Nebo?

Děkuji za odpoveď. Inka
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den Inko,
ultifokální nitrooční čočka není hrazena pojišťovnou. Na naší klinice v případě operace šedého zákalu, cena jedné multifokální čočky je 16 000,-
Kč, pokud pacient nemá šedý zákal cena je 26 000,-kč.
s pozdravem Dr. Korda

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Inka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 3 odpovědí

Dobrý den, pokouším se opětovně vložit můj původní dotaz, protože zněl naprosto jinak, než bylo zveřejněno. Takže, druhý pokus a ještě jednou ten samý dotaz, který zněl takto:Lze prosím vysvětlit rozdíl v operaci šedého zákalu čočkou hrazenou pojišťovnou a následnou - třeba pozdější korekci laserem, aby se nemusely nosit brýle, oproti zavedení multifokální čočky? V diskuzích jsem zatím četla o nepříjemnostech po aplikaci multifokálních čoček. Jaká operace je tedy vhodnější pro KVALITNÍ vidění? Finanční rozdíly mi jsou jasné.

Děkuji za odpověď. Inka

Reakce na Inka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Inko, v prvním případě jde o dva samostatné zákroky. Při operaci šedého zákalu se místo Vaší zkalené čočky do oka implantuje monofokální nitrooční čočka, je hrazena pojišťovnou. Operace se většinou provádí tak, aby pacient viděl dobře do dálky a na blízko musí nosit brýle. Jiná možnost je, že pacient vidí dobře do blízka, ale na dálku musí nosit brýle, tato možnost se vyskytuje méně často. Pokud pacient má tedy brýle na blízko a implatovanou čočku, tyto dioptrie nelze odstranit laserem. Pokud pacient má brýle na dálku a implantovanou čočku, lze tyto dioptrie odstranit laserem, ale po odstranění bude mít opět brýle na blízko.

Ve druhém případě, kdy je implatována multifokální nitrooční čočka do oka místo Vaší čočky, člověk po tomto zákroku nemusí nosit žádné brýle, protože tato multifokální čočka je schopna zaostřit na všechny vzdálenosti na rozdíl od monofokální čočky, která není schopna této činnosti.
Pro kvalitní vidění ji určitě výhodnější multifokální nitrooční čočka.
s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Jiřka CH.  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
V měsíci únoru r. 2012 jsem absolvovala operaci katarakty obou očí ve Vítkovické nemocnici v Ostravě v 0čním centru.
Operaci mi prováděla paní profesorka MUDr.Naďa Jirásová PhDr. z Oční kliniky z Brna (Neovize Brno/
Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat p. Jiráskové za skvěle odvedenou práci pro můj zrak.
Vidění mám dokonalé bez jakýchkoliv komplikací.
P.profesorko, vřele Vám děkuji
Jiřina Chlebovská -Ostrava

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí