Bílá mlha po operaci šedého zákalu

Bílá mlha po operaci šedého zákalu

Vlaďka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, maminka 87 let je od 18. prosince 2012 po operaci šedého zákalu a ještě dnes vidí jen bílou mlhu. V lednu letošního roku byla na operaci s druhým okem a tam viděla hned druhý den.Druhý den na kontrole u svého lékaře dostala na svou otázku jestli ještě uvidí od lékaře odpověď, že neví.Na další kontrolu jde za týden. Nemá náladu a já nevím,jak jí uklidnit. Lze takto řící, jestli se stav zlepší a maminka uvidí?
Děkuji za odpověď, Peksová
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Peksová,
vzhledem k tomu, že není uveden přesný důvod mlhavého vidění, tak Vám nejsem schopen říct, zda se stav zlepší.
Jedním z nejčastějších stavů navozující popsané obtíže je pooperační otok rohovky. A v takovém případě by se v delším časovém horizontu vidění lepšilo. Problémem je, pokud nastala porucha endotelové vrstvy buněk. Ty neregenerují a vidění by tak zamlžené zůstalo.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Vlaďka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore a děkuji za odpověď. Dnes jsem byla s maminkou na kontrole a vypadá to už o malinko lepší,vidí třeba obrys postavy a u lékaře viděla ty největší dva řádky písmenek.Na nálezu z kontroly druhý den po operaci je napsáno, že je rohovka difusně zašedlá.Budu věřit společně s maminkou, že se stav bude nadále lepšit.
Přeji hezký den a vše nejlepší do nového roku 2013
Peksová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí