Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Mlhavé vidění po operaci katarakty - Šedý zákal (katarakta) v otázkách a odpovědích - Diskuze

Mlhavé vidění po operaci katarakty

Mlhavé vidění po operaci katarakty

Janino  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, jsem 18 dní po operaci šedého zákalu. Na operované oko vidím hůře než dřív, mlhavě a rozostřeně. Stále si kapku kapky, jak mi řekl ošetřující lékař. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že tyto komplikace způsobují kapky nebo jestli může jít jiný problém. Předem děkuji za odpověď. Jana
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
kapky jistě problémem nejsou. Důvodem může být refrakční vada, změny sítnice, zakalení rohovky, pouzdra čočky, nitrooční tlak a další. Nejlépe bude, když požádáte Vaše ošetřující lékaře o vysvětlení.
S pozdravem
Jitka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,mám na Vás dotaz. Manžel je 3 dny po operaci šedého zákalu. První den po operaci viděl jasně. Po kontrole na očním nemůže zaopatřit na operované levé oko ani na dálku,ani na blízko. Když se mu do operovaneho oka podívám, tak jak když tam má dva kousky které se třpytí a pohybují. Dodržuje maximální klidový režim. Neví čím to muže být. Děkuji za odpověď Jitka.
MUDr. David Klečka  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den !
je to ještě poměrně krátká doba po operaci takže příčin může být více - může jít např. o doznívání pooperačního otoku rohovky,dioptrickou vadu,vliv může hrát i zvýšený oční tlak nebo změny na sítnici.Samotné kapky jistě příčinou nejsou.Doporučuji kontrolu u vašeho očního lékaře,případně konzultaci na pracovišti,kde jste operaci podstoupila
s pozdravem
MUDr.Klečka
RCP
TANA oční klinika s.r.o.  |  Basic member  |  Olomouc
  • 22 odpovědí
Dobrý den, určitě je vhodná kontrola u Vašeho očního lékaře, vysvětlení Vašeho problému může být více, nelze přesně specifikovat. Kapky určitě kapejte dál. S pozdravem MUDr.Špačková, odborná oční lékařka.
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
odpovědi,které jste do té doby již obdržela , vystihují podstatu věci : na vidění se podílí nejen čočka, která byla při operaci "vyměněna " za čirou umělou,ale další oční struktury , rohovka, sklivec, sítnice , zrakový nerv, dráha a zrakové centrum .Po operaci také mohla zůstat malá refrakční vada, kterou bude třeba korigovat brýlemi . objednejte se na kontrolu k vašemu očnímu lékaři, jistě vám problém vysvětlí .
MUDr.Kateřina Šinclová
Jarka Kotalikova  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem po operaci šedého zákalu 5let a na jedno oko vidím trochu mlhavě přitom jsem po operaci viděla na obě ostře.Děkuji za odpověd.Jarka
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, paní Jarko, zamlžené vidění na jedno oko po operaci šedého zákalu, vzniklé v jakémkoliv časovém odstupu po operaci, může být způsobeno tzv. druhotným šedým zákalem. Tímto se rozumí, že Vaše pouzdro, do kterého se vkládá při operaci umělá nitrooční čočka, se zkalilo. Není to nic vážného. Léčba spočívá v ambulantním zákroku odstranění laserem. Doporučuji navštívit očního lékaře, který odhalí tento , event. jiný problém Vašich potíží.
s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
TANA oční klinika s.r.o.  |  Basic member  |  Olomouc
  • 22 odpovědí
Dobrý den!

Zřejmě se u Vás jedná o tzv. sekundární šedý zákal- zákal pouzdra za umělou čočkou. Pomoc je u této situace jednoduchá pomocí laseru. Kontaktujte pracoviště, kde jste byla operována.

S pozdravem
MUDr. Kateřina Špačková
vedoucí lékařka očního centra Tana

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den jsem 2 měsíce po operacikatarakty pravého oka používal jsem již 4 druhy kapek účinek častečný,Vidění není ostré nyní mi nabídli injekci za 4500kč
a primař řekl že z 1000 případu může 20 se nepovést.Poraďte mi co mám dělat
jsem starobní důchodce a peníze na to nemám.Dá se to znovu operovat případně
použít jinou čočku nebo co mám vůbec dělat levé oko jsem si zatím nenechal
dělat ze strachu abych vůbec viděl.Je možné jít na jiné oční pracoviště
k nápravě a odoperování levého oka.Děkuji za radu a přeji hezký den.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bylo by vhodné doplnit o jakou injekci (čeho) se jedná, nebo přímo diagnózu. Takto se mohu jen domnívat, že je jde o tzv. Avastin. V takovém případě se operace šedého zákalu povedla, ale oko reagovalo na operaci jako takovou a na sítnici se utvořil edém. Výměna čočky by tedy vůbec nic neřešila. A jiná operace záleží na přesném stavu oka. Ovšem může se jednat i o jiné látky...pokud máte nějakou zprávu o současném stavu, můžete mi ji zaslat na níže uvedený email a budeme se bavit konktrétně.
A k poslední otázce. Máte právo zvolit si pracoviště jaké chcete, takže můžete přejít do péče na jakékoli pracoviště, které si vyberete.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí