Vracení šedého zákalu po šesti letech

Vracení šedého zákalu po šesti letech

zeli  |  návštěvník  |  Praha
Jsem 6 let po operaci šedého zákalu. Zdálo se mi, že se opět vrací, mám zašedlé vidění, které se "cestuje" po oku. Navštívil jsem oční lékařku, která mi léčbu nedoporučuje, je to prý riskantní, protože mám tupozrakost a na postižené oko vidím lépe, než na to nepostižené. Zákrok je prý riskantní. Oč jde a jak je to riskantní?
TOP ESTHETIC - síť očních ambulancí a klinik  |  Basic member  |  Praha, Mladá Boleslav
  • 15 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
šedý zákal jako takový se vrátit nemůže, může ale dojít k zakalení zadního pouzdra čočky. Nezmiňujete, jaký zákrok paní doktorka nedoporučuje a zda jste navštívil pracoviště, kde jste operaci šedého zákalu podstoupil. Sekundární katarakta, nebo-li druhotný zákal, se řeší laserovým zákrokem, tzv. YAG laserem. Jedná se o nezatěžující ambulantní výkon ve speciální ambulanci očního lékaře. Rizikem tohoto laserového ošetření může být např. odchlípení sítnice, které by se případně muselo řešit již operativně. Toto riziko je velmi malé, ale samozřejmě záleží na mnoha okolnostech a nelze bez komplexního vyšetření zhodnotit, zda je pro Vás zákrok v tomto případě vhodný.
Hezký den,
Top Esthetic