Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Léčba barvosleposti - Vyšetření barvocitu - Diskuze

Léčba barvosleposti

Léčba barvosleposti

Nikol  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,chtěla jsem se zepat.Manžel má Barvocit Velhagen-hrubá porucha v oblasti červené a zelené a tak by mě zajímalo, jestli se to dá nějak operovat??Jezdí MHD a to bez nehody a firemní doktorka mu dělá problém,že má barvocit!!!Prý by mohl způsobit nehodu.Oční lékařka mu tvrdí,že se to nedá operovat.Ale na to musí něco existovat, nějaká léčba???Děkuji za odpověď, moc mi na to záleží.Melicharová
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji Vám za dotaz. Porucha barvocitu se přenáší pohlavním chromozomem X, který mají ženy dva a muži pouze jeden (Y) a proto trpí poruchou 10x častěji než ženy. Je to vrozená záležitost a operovat se opravdu nedá. Požadavky na jednotlivé kategorie řidičů jsou dané vyhláškou. Většinou postačuje rozeznávání základních signálů. Také pro snižení rizika nehod je v celém světě dáno uspořádání dopravní signalizace. Pokud se Váš manžel "vejde" do vyhlášky, nemusí se povolání vzdát i když nemá barvocit dokonalý.
S pozdravem
Karolina Optika Horus  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
nabídce našich služeb nechybí ani korigování poruchy barvocitu.
Pomocí speciálních brýlových čoček vám vyřešíme problémy s barevným viděním.

Objednejte se do našeho refrakčního centra v poliklinice Petrovice, Ohmova 271, Praha 10
na e-mailu: info@horusoptik.cz nebo na telefonu 777 250 090 nebo na 775 041 969
katka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, také mě velice trápí podobný problém. Můj nyní 13 letý syn má také snížený barvocit. (Nečím podobným trpěl můj děda). Syn již na 11leté prohlídce nerozeznal téměř žádný z obrázků na zjistění barvocitu, trochu jsme trénovali(před těmi dvěmi roky, pak už ne) a nyní to bylo lepší, přesto se to naší paní doktorce nezdá, jsme objednání k očnímu a já se obávám, aby syn měl vůbec šanci získat řidičský průkaz. Samozřejmě, že nechci, aby vlivem špatného barvocitu způsobil nehodu, ale červená je přece nahoře a on je velice inteligentní, myslím, že by mělo být konečné rozhodnutí na něm, jezdí mnoho řidičů, kteří by ze zdravotních důvodů neměli. Syn pozná červenou, problémy má spíše se světlými odstíny zelené, které vnímá spíše do žluta nebo oranžova, má pocit, že je to jen jiný odstín. Když jsme zase trénovali různé odstíny barev, jakoby se do toho trochu dostal. Nechci to vzdát, prosím poraďte. Katka
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní Katko,
odpověď na Váš dotaz jsem již v podstatě napsal v předchozím příspěvku. Konečné rozhodnutí je na správních orgánech, nikoli na jednotlivcích. Záleží na kategorii řidičského průkazu. Pokud má jen lehkou poruchu, jak se zdá z Vašeho vysvětlení, pak by pro svou potřebu mohl ŘP získat.
S pozdravem
hrc10  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,trpím poruchou barvocitu pro zelenou a červenou.Údajně je možná korekce nějakým filtrem v brýlích.Je taková korekce možná?
Martin
josef158  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Já mám uplně stejný problem vidím základní barvy červená,modrá,zelená,žlutá perfektně ale jak mile ukáže doktorka tu knižku stěma číslama kde jsou ty barvy pomíchané tak na druhé nic nevidim chci si udělat řidičsky průkaz vadí to ??
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

v případě barvosleposti, většinou není možné získat ŘP.

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Bezbolestné neinvazivní vyšetření. Profesionální přístup. Absolutní spokojenost. V případě potřeby se na kliniku určitě vrátím.

1 Like  

Vyšetření barvocitu - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí