Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Řidičský průkaz - trošku špatný barvocit - Vyšetření barvocitu - Diskuze

Řidičský průkaz - trošku špatný barvocit

Řidičský průkaz - trošku špatný barvocit

Petr  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, mám takový problém.
Mám lehce snížený barvocit. Dělají mi problém pouze takové ty tabulky kde se musí hledat ty písmena a čísla. Většinou vím tak polovičku, ale co se týče klasických ostrých barev (např: semafor), ty vidím bez problému.
Myslíte, že nebude problém získat řidičský průkaz na skupinu B (osobní automobil), popřípadě A (neomezenou motorku).
Děkuji mnohokrát :)
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
dobrý den, k udělení řidičského oprávnění sk1 a,b (soukromá osoba) není nutné vidět barvocitové tabulky bez výjimky, stačí rozlišovat základní tzv.signální barvy. (jiné, náročnější, jsou požadavky u řidičů z povolání a řidičů speciálních vozidel.) sj
MUDr. Michaela Hustá  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 17 odpovědí
  • 54 Likes
Dobrý den, pokud poznáte základní signální barvy, pro sk. I (řidič - amatér) problém nebude. Na profesní řidičský průkaz byste pravděpodobně normy nesplnil, stejně tak byste neměl povolen vstup do kolejiště, takže neplánujte práci na železnici. Skupina A+B / I bude v pohodě, na semaforech naštěstí není purpurová ani lososová :-))) S pozdravem M.Hustá
Jirka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, celý život jsem dělal řidiče z povolání, nyní jsem byl u vstupní prohlídky do zaměstnání jakk řidič autobusu a odhalili mi údajně patrně vrizenou drobnou poruchu barvocitu - najezdil jsem miliony kilometrů - co mi teď hrozí? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Naprostá spokojenost. Bezbolestné neinvazivní vyšetření. Profesionální přístup. Absolutní spokojenost. V případě potřeby se na kliniku určitě vrátím.

1 Like  

Vyšetření barvocitu - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí