Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Snížený barvocit a řízení - Vyšetření barvocitu - Diskuze

Snížený barvocit a řízení

Snížený barvocit a řízení

Martas  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, když má někdo ( mírně snížený barvocit) a má řidičský průkaz skupiny B, může například pracovat jako řidič dodávky ( do 3.5t - řidičský průkaz sk.B)
Děkuji
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 22 odpovědí
  • 27 Likes
ANO :-) SJ
MUDr. Michaela Hustá  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
  • 17 odpovědí
  • 54 Likes
Pokud pozná barvy na semaforu, tak ano :-)
S pozdravem M.Hustá
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, mohu jen souhlasit s kolegy. Pokud jste schopen rozeznat signální barvy (ty na semaforu), tak není porucha barvocitu překážkou k získání řidičského průkazu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Pista  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den jde s narušený barvocitem dělat policistu?

Reakce na Pista

Pista  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den jde s narušeným barvocitem dělat u PČR?
Radka K  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, přesně s tímto problémem má syn (17)problém: částečnou barvoslepost ( vidí základní barvy). Bohužel mu nikdo nechce potvrzení vystavit. Jsem stejného názoru, že rozhodněna silnici nepotká značky v barvách jskou jsou odstíny růžové, lososové, okrové, fialové atd. a to bez ohledu na to že v této době již existují brýle na barvoslepost. Můžete mu pomoci? Děkuji za odpověď

Reakce na Radka K

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, pokud syn rozezná základní signální barvy, pak by neměl být problém se získáním ŘP. V případě zájmu ho můžete objednat k nám na kliniku - vyšetříme ho a pokud tuto podmínku splňuje, potvrzení mu vystavíme.
Jirka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane Doktore, nastupuji do nového zaměstnání opět jako řidič, zrak mám dobrý, bez brýlí vytkli mi poruchu barvocitu i když základní barvy rozeznam bez problémů okamžitě a oči mám v pořádku- pani doktorka říkala sama že ji není jasna formulace v zákoně " těžká porucha barvocitu" od kdy se tato počítá. S rozeznáním barev v těch knížkách mám již problémy. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Vyšetření barvocitu - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí