Bolest kolen po porodu

Bolest kolen po porodu

nina  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Zdravím!
Před osmi týdny jsem porodila zdravou dceru a cca 4 týdny po porodu mě začaly bolet kolena. Předtím, už v těhotenství mě bolely jen když jsem šla do schodů, ale počítala jsem s tím, že to zmizí po porodu, spolu s nadváhou. Nezmizelo a vždy, když vstávám ze sedu, bolí to. Nevíte, co s tím?
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den, děkuji za váš dotaz, který může souviset s tím, že během těhotenství jste odevzdala značnou porci vápníku vašemu miminku, což je jistě v pořádku, avšak podepsalo se to zčásti na vašem zdraví a odvápnění po porodu je zřejmě alespoň zčásti příčinou vašich bolestí kolen. Dále je třeba se zamyslet nad tím, jak po porodu ochablé svaly na dolních končetinách posílit. Nabízíme kompletní poradenství, co se týče správné výživy a doplnění zásob vápníku a vitamínu D, který napomůže ukládání vápníku do kostí, a dále vhodná cvičení a fyzioterapii, která povede k plnému uzdravení. Objednat se lze na tel. XXXXXXXXXXX nebo emailem: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX