Bolest kolene při pokrčení

Bolest kolene při pokrčení

Mocass21  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,

Už několik let mě pobolívalo koleno ale nebylo to nic hrozného, je mi 30 let a před dvěma lety jsem přestal z velmi aktivním sportem, ale od té doby se bolest kolene zhoršuje, ale pouze při pokrčení a dřep je něco nemyslitelneho.Při chůzi problém necítím, jen když někde déle stojím tak mám problém pokrčit koleno. Také jsem zjistil že to bolí víc jak se mění počasí. Byl jsem na retgenu a nic koleni kloub v pořádku. Byl jsem na magnetické rezonanci a také nic všechno v pořádku. Rehabilitace magnetem moc nepomáhají a už nevím co dál.. Na obrázku ukazuji kde to bolí při ohybu - spíše u spodního kloubu, přesně kde mám prsty. Poradíte mi prosím.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, pokud jste absolvoval zmíněná vyšetření kolenního kloubu, kde se nic neprokázalo, může se jednat o svalovou dysbalanci v oblasti kolenního kloubu, kdy svaly nepracují v ideální souhře. Dále bych, ale pozornost určitě zaměřila i na ostatní segmenty jako pánevní oblast a bederní úsek páteře. Především nemožnost ohnutí kolenního kloubu při delším stání bych vztahovala k této oblasti. Určitě bych Vám doporučovala absolvovat komplexní kineziologické vyšetření celého pohybového aparátu u fyzioterapeuta s následným zahájením vhodné terapie zaměřující se nejen na uvolňovací techniky, ale i vhodný typ cvičení. Hezký den, Mgr. Aneta Ficková