Instabilita kolena?

Instabilita kolena?

RODOCUP  |  návštěvník  |  Kosice
  • 1 odpovědí
Dobrý deň potreboval by som poradiť lebo už som takmer zúfalý pretože nikto iný ako môj športový lekár mi na to neodpovie a chcel som počuť aj názor niekoho iného.Pred takmer 10timi mesiacmi som podstúpil plastiku predného krížneho väzu keďže hrajem futbal v prvej lige a chcel som sa ku nemu vrátiť.Rehabilitácia aj môj tréning s osobnými trénermi išiel podľa plánov a 7 a pol mesiaca po operácii som sa vrátil na trávnik.No v prvom zápase som na nohu zle dopadol a počul som iba mierne prasknutie (nezrovnateľné s tým keď sa mi pretrhol väz pred operáciou) koleno trošku napuchlo no po dni opuch zmizol. Za asi 4 dni som bol u lekára na kontrolu ten mi spravil lachman aj pivot test a skonštatoval že väz drží,že si mám dať menší oddych od všetkých namáhavých činností a poslal ma pre istotu ešte na magnetickú rezonanciu ktorú som mal do piatich dní.Magnetická rezonancia ukázala že všetky väzi sú v poriadku takisto aj menisky. Po pár týždnoch som sa vrátil do posilovne a taktiež trénujem naplno bolesť nepocitujem len pri preťažení niečo ako šteklenie(lechtání) no dokážem s kolenom robiť toto: https://www.youtube.com/watch?v=wkD6te03lgg Lekárovi som to ukázal a ten že to je v poriadku no nepripadá mi to veľmi normálne a tak sa pýtam či je možné že je väz roztrhnutý? Stretol som sa aj s názormi že zato môže ochabnuté svalstvo na nohe a je pravda že za tu dobu od toho úrazu stále nemám sval na operovanej nohe rovnaký ako na zdravej neoperovanej. Za každú odpoveď budem neskutočne vďačný. Prajem pekný deň.
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
může se jednat o částečné natržení vazu a z naší strany můžeme pomoci, pokud byste přijel na klinické vyšetření naším zkušeným ortopedem, bez toho takto na dálku lze těžko říci více. Máme však široké spektrum léčebných možností, využíváme krevní plasmu, kmenové buňky, a další metody. Lze se objednat na tel. +XXXXXXXXXXXXXXX.
RODOCUP  |  návštěvník  |  Kosice
  • 1 odpovědí
Určite o tom budem uvažovať každopádne ďakujem za odpoveď!:)