Plika kolena

Plika kolena

jaro  |  návštěvník  |  Zilina
Dobry den, mam 34r. Hravam v ramci volneho casu, futbal,hokej , tenis, behavam. Pred 8 tyzdnami pocas futbalu mi pri vystreti nohy jemne pichlo v kolene. Mohol som pokracovat bez problemov.Cely tyzden som fungoval normalne. Nemal som bolesti, ani opuch ani modrinu. Po tyzdni som siel na hokej a od dalsieho dna mi zacalo pri chodzi preskakovat v kolene pri kazdom kroku - po rovine aj dole schodmi. Bol som na magn. rez. Chrupavky, meniskus, vazy su v poriadku. MRI ukazala iba minimalne zmnozenie tekutiny intraartikularne. Osetrujuci ortoped mi diagnostikoval med. plika syndrom a odporucil mi art.operaciu na resekciu pliky. Momentalne nesportujem iba cvicim na posilnenie svalstva.Aj ked je to uz celkom fajn,tak stale mi v kolene aspon raz cez den preskoci. Mna by zaujimalo, ake su negativa pri resekcii pliky z dlhodobeho hladiska.Moze sa stat, ze tato operacia nezaberie? Su nejake statistiky alebo odporucania podla coho by som sa mohol rozhodnut? Ak by ste potrebovali, tak vam mozem poslat aj adresu, kde je ulozena magnet rezonancia do emailu. Dakujem za odpoved