Pooperační bolesti kolene

Pooperační bolesti kolene

P.M.  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
je mi 38 let a mám už několikrát operované koleno, kde první operace kolena byla 2004 plastika a 2008 replastika, kde během této doby bylo ještě hodně úraz.A dnes koleno čím dál víc a víc bolí, někdy je bolest až nesnesitelná. Stačí mi sebemenší zátěž chůze nebo stání atd. kde pak pociťují v kolenu tlak a častější palčivou bolest, která pak tak jak přichází tak zázrakem odchází. Nyní jsem si udělal MR.s výsledkem- cituji:- Postavení osové patelly II.- III. Ve vrstvě chrupavky med. fasety je jemná hypersignální edeme či cystou v kosti/rozsah 9x8mm.
Stp náhradě LCA, v tunelu v tibii jsou v kazdálních 2cm délky většinou hypersignální strukturys hyposign korelátem v T1 obrazu, jen centrálně hyposignální proužek. Fixace v laterálním kondylu femoru, okolní změny v dřeni.
Zadní zkřížený vaz je lehce zauhlený. Katelární vazy v normě.MENISKS mediální je v zadním rohu a v těle výrazně snížený, degenerovaný bez jedn.čerstvého traumatu.stp resekci těla v.s. Laterální meniskus v normě. Mírný výpotek v kloubu ventrálkaudáně od vent rohu later menisku.
Z:- V.s.degenerace štěpu při kaudálním konci, klinika? Stp menisektomii med. degen. menisku. Drobná chonromalacie pately/mediální plochy
PS:- co se dá dělat, nebo jak zabránit případným bolestem?

Děkuji za odpověď
S pozdravem Pavel M.
23.4.2013 14:42
23.4.2013 19:09

Kvalitní (0) Nekvalitní (0)
odpovědět
Vložte Váš příspěvek
LIBI55  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

je mi 21 let v 15 jsem byla na operaci s pravím kolenem, snažila jsem se dle doporučení lékařů ho pomalu sportama zatěžovat a také jsem pracovala jako lyžařský instruktor a po zimní sezóně mě začalo hrozně bolet, že nemohu občas ani chodit nebo se zvednout buď s postele nebo ze židle. Jsem mladá a ráda sportuji a proto se chci zeptat mám to řešit nebo to přejde.

Koleno bylo po operaci protože jsem jako malá měla velký úraz na horách a koleno jsem si vyhodila přetrhaný vazy a poškozený šlachy pět let jsem chodila na obstřiky a rehabilitace a vyměnila spoustu doktorů kteří říkali že jen simuluji ale nemohla jsem si ani kleknout v 15letech jsem se dostala k jednomu nejmenovanému chirurgovi a ten mi laparoskopii nahodil koleno tam kde má býti a výrůstky které jsem tam měla obrousil a řekl že mám vrozenou vadu a že mám měkké chrupavky ale že to nevadí

ještě ke všemu když si sednu a šáhnu si na kolena začnu se kývat v kolenou obě hrozně vržou jak nenamazaný dveře

nerozumím tomu a doktor mi říkal to je v pohodě to je normální a já se bojím že na horách jsem to koleno přetáhla víc než jsem měla

děkuji za radu popřípadě doporučení lékaře nebo kliniky
sestricka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vážený pane doktore,
v 7/12 jsem po úraze podstoupila ASK pravého kolene, kde mi byla zjištěna interkondylická luxace med. menisku a chondropatie med. kondylu femuru. Byla mi provedena parc. menisektomie a shaving chrupavky. Po této operaci se mi neustále tvořily sanguinolentní výpotky s nutností opakovaných punkcí a aplikací kortikoidů, trvaly bolesti, koleno otékalo, rekonvalescence byla velmi pomalá. Byly mi prováděny i odběry krve k vyloučení infekce, RA, atd. - vše neg. V 1/13 jem tedy musela podstoupit reASK k vyřešení příčiny. Byla mi zjištěna opětovná ruptura med. menisku, odloučená chrupavka na sulku femuru, chondropatie later. platau tibie a distalizace LCA. Provedena parc. menisektomie a shaving. Probíhala intenzivní RHB, nyní mám ještě LTV v bazénu a jezdím hodně na kole, ale bohužel to je velmi omezováno bolestí. Nyní v koleni cítím stále tlak, koleno mi otéká, tuhne při delší chůzi nebo stání, bolí i při menším zatížení např. do výpadu nebo podřepu, bolest jde někdy až na vnější stranu stehna. Už jsem naprosto zoufalá, můžete mi prosím něco poradit? Je nějaké možné řešení? Mockrát děkuji za odpoveď.