Bolest a trnutí nohy

Bolest a trnutí nohy

xmx  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám problémy s bolestí v oblasti holenní kosti. Při chůzi mě začne bolet v oblastí holeně a znecitlivují mi nohy od kolena dolů a nemůžu dál pokračovat v chůzi, nohy se mi začnou motat. Většinou to ustane, když se zastavím, ale jakmile začnu znovu s chůzí, bolest se opět objeví. Dříve to bylo pouze při chůzi, ale momentálně už mě v oblasti holeně bolí i když jsem v klidu a taky mi nohy tzv. trnou. Podstoupila jsem cévní vyšetření s nálezem hraničně snížené účinnosti svalově žilní pumpy, dále jsem podstoupila rentgen bederní páteře, kde byla zjištěna lardoza a také nějaké menší štěrbiny na plotýnkách, na základě toho mě lékař poslal na fyzioterapii, protože se domníval, že bolest holeně pramení od páteře, podstoupila jsem elektroléčbu, ale bohužel se zlepšení nedostavilo a bolest stále přetrvává, následně jsem byla poslána na neurologii, kde ale žádný nález nebyl. Bolest už je mi nepříjemná a taky mě omezuje v mnoha věcech, můžete mi prosím poradit v čem by mohl být problém? Nebo zda je to způsobeno tou hraničně sníženou účinností žilní pumpy nebo zda se může jednat jestě o něco jiného?
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, domnívám se, že byste měla být pořádně dovyšetřena. Dělal Vám neurolog EMG? Nemáte cukrovku? Ischemickou chorobu dolních končetin? Jestliže jsou potíže způsobené skutečně chronickou žilní nedostatečností, doporučuji elastické bandáže dolních končeti ke kolenům (přes den), užívat Detralex 2-0-0, analgetika.
S pozdravem
xmx  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, EMG mi neurolog nedělal, cukrovku bych mít neměla a ischemickou poruchu mi zatím nikdo nepotvrdil. Neurolog mě pouze prohlídl, ale žádné testy nebo větší vyšetření mi nedělal, pouze mě poslal na vyšetření k ortopedovi. Nejen že je bolest nepříjemná, ale taky mě už dost začíná omezovat v běžném životě. Navíc mi není ještě ani 30 let, tak mi nepřijde ani moc normální, abych měla bolesti v nohou.