Bolest chodidla

Bolest chodidla

naprstekml  |  návštěvník
Dobrý den,
bolí mě noha zespodu chodidla před patou a trochu dovnitř. Velmi intenzivně s každým krokem. Dříve to bylo jen z rána. Nyní je bolest celodenní.Ortoped má za terapii pouze obstřik, který mi nepomáhá. Ani na den. Posílá mě opakovaně na ultrazvuk. Nabízí rázovou vlnu, kterou si mám hradit. Nemáte zkušenosti, zda tato investice je opradu dobrá. Pomáhá rázová vlna?
Mgr. Šárka Keroušová  |  Basic member  |  Kladno
  • 34 odpovědí
  • 3 Likes
Dobry den, zkuste navstivit individualni fyzioterapii, kde si vas komplexne vysetri a zhodnoti stav vaseho pohyboveho aparatu. Zrejme spatne zatezujete nohy...Bylo by dobre odstranit pricinu a zacit spravne zatezovat. Mam dobre zkusenosti s manualnim uvolnenim nohy, tj.mobilizace, mekke techniky a protazeni stazenych svalu na noze.
S pozdravem
Mgr.Sarka Kerousova
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Dobrý den,
s vašimi obtížemi mám osobní zkušenost, která odstartovala můj zájem o nohu, chodidlo, plantu a podologii. V současné době se kromě jiného ve své ordinaci fyzioterapie této problematice věnuji.

Bolest v oblasti paty je nejčastěji, z přetížení vaziva a úponů v oblasti chodidla. Někdo má patní ostruhu, která je klinicky němá a druhý má bolesti s každým krokem a na RTG žádný nález.

Velkou pomůckou při terapii je taping určitě pevným tapem (kineziologický tape je moc měkký), akupresura a mobilizace tarzů, metatarzů (kosti nohy) posílení zevních rotátorů kyčle v oblasti hýždě.Další velkou podpůrnou terapií je vhodná obuv a v ní nezbytná individuálně zkorigovaná stélka.

Jak jsem předeslala mám osobní zkušenost. Byla v rámci ortopedů negativní. Oproti vám mně poslali ještě na radiační terapii. Dnes již vím, že bylo všechno špatně. Ultrazvuk, rázová vlna, radiační terapie, to vše bylo bez efektu. Jsou to procedury jenž oslabují sílu a strukturu plantární aponeurosy a svalů nohy. Jedinou terapií, kterou mi pomohla kolegyně fyzioterapeutka, byla ta s výše jmenovanými procedurami a stélkami Formthotics. Střídám je z bot do bot, včetně přeskáčů, i výběr bot jsem byla nucena přizpůsobit, neboť jak si vezmu např. boty s podpatkem pocituji začínající obtíže.

Doporučuji vyhledat stránky XXXXXXXXXXXXXXXXXX, kde najdete další zkušenosti.

Jana Šimonková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Kateřina Šochová, Rehabilitační centrum Šenov  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Šenov
  • 38 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den,
bylo doplněno rtg nohy? (opakované odesílání na UZ, obstřiky...)
Popis Vašich potíží totiž odpovídá zánětu v plosce, nebo již vytvořené ostruze..
Obojí u nás řešíme vyšetřením chodidla (včetně podoskopu), edukací pacienta o vhodné obuvi (pracovní obuv?, domácí obuv? tj. obuv, ve které trávíme nejvíce času), event. ortoped. vložky, a léčbou, kdy nejúčinnější je opravdu rázová vlna. Součástí může být mobilizace a měkké techniky plosky.
Korekci event. nevhodné chůze lze pod dohledem fyzioterapeuta, ale většinou bohužel jen "soukromě".
Krásný den, s pozdravem, Dr. K. Šochová.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

s rázovou vlnou máme v kombinaci s tapováním opravdu velmi dobré zkušenosti. Zkuste vyhledat zařízení nabízející FOKUSOVANOU rázovou vlnu. Je třeba absolvovat obvykle 4-5 aplikací.

S přáním pěkného dne

Iva Bílková - FYZIOklinika
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX