Bolesti lýtka při chůzi a stání

Bolesti lýtka při chůzi a stání

wladi  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Už asi 2 roky mám velice silné bplesti při chůzi v lýtku nebo při stání asi po 10 min.,bolest přechází dopředu nad kotníkem.V klidu většinou nebolí,po ujití asi 5Om se bolest přihlásí.Pomáhá,že se předkloním ale po pár metrech chůze je bolest zpět.Byl jsem již dvakrát na PRT bez výsledku,naposledy jsem byl na Magnetické rezonanci,která neukázala důvod bolesti.Také jsem byl na sono vyšetření žil,byly v pořádku. při poslední návštěvě u neurologa mi řekl,že už mi nemůže pomoci.Cituji z nálezu:Nemocný byl na MR LS páteře s norm.nálezem.Po nasazení Uno měl nepatrné zlepšení.Obj:Plochá lordosa bederní,palpační bolestivost SI vpravo,páteř se t.č.neplynule rozvijí,rr.L2-4sym,L5S2 oboustranně nízké,fen.palce t.č. negat,chůze bez paretických projevů,postaví se patu i špičku.Závěr a th:Coxalgie vpravo a bolesti v PDK nejasné etiologie,MR vyšetřením neprokázán výhřez disku,stenosa kanálu ani foramin.Kopie nálezu přiložena,dopor.symptomatickou léčbu,vyloučit coxarthosu.
Je mi 70 let ,celkem v dobré formě,vždy jsem chodil alespoň 5 km denně,nyní se snažím překonat bolest a ujít pomalu s přestávkami aspoň 1 km.Zkoušel jsem APO DICLO a TRAMAL ale vůbec nepomáhá.Prosím,poraďte.
Jane75  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Již 14 dnů mne bolí pravé lýtko ato tak, že nemůžu kvůli bolesti chodit, když chodim doma bolest není, vyjdu z domů a po 10 metrech začne silná bolest pravého lýtka.Byla jsem na sonografii žilního systému a laboratorním vyšetření - výsledek je negativní.Praktická lékařka doporučila bandážování lýtka . Před 5 lety jsem byla na výměně levého kolena - endoprotéze. Prosím o radu, jak postupovat dále a zda je nějaká naděje na odstranění bolesti.Je mi 70 let.

wladi  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Uplynulo půl roku od mého příspěvku /viz výše/, prodělal jsem další vyšetření ale na příčinu bolesti lékaři nepřišli.Neberu žádné léky proti bolesti, protože jsou neúčinné.Jsem rád, že bolesti ustoupily do té míry, že mohu každý den bez velkých potíží ujít zhruba 1km.Bolesti jsou někdy větší, někdy menší.Pomáhá mi-alespoň podle mých zkušeností-občas procházku vysadit a tím si noha odpočine.Cítím, že bolest má nějakou spojitost s místem vpravo od páteře, protože někdy je to zcela zřejmé.Asi ten bod L1,S1.
jitka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
před týdnem mi prasklo v lýtku(při sezení) a udělala se mi na něm boulička a malá modřina.Po několika hodinách mě začaly bolet ploska chodidla na stejné noze tak,že jsem téměř nemohla došlápnout.Po dvou dnech jsem šla k lékaři,to už se boulička i modřina téměř vstřebaly,jen bolest chodidla přetrvávala,ale ten neshledal nic zvláštního.Myslela jsem,že bude vše v pořádku,ale po dalších dvou dnech se bolest lýtka vrátila a chodidlo také bolí.
Již od mládí se mi dělají lehce modřiny(kolikrát ani nevím jak)a bývají až černé barvy.Křečové žíly nemám,jsem štíhlá.
Teď mám strach z cévního onemocnění,mám příští týden letět do USA.¨
Děkuji...
kajis
kajis  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,uz priblizne jeden rok me boli nohy od kolen ke kotnikum a to pri chuzi do schodu,pri jizde na kole,pri jizde na bruslich,proste pri kazde zatezi,jen pri obycejne chuzi me neboli.Bolest se vzdy projevi jen kratce a pak kdyz jsem v klidu tak jsou nohy hodne unavene.Byl jsem na vysetreni cev a tepen a vse je v poradku,tak nevim co mam delat dal.
daniel  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Zdravím,bolí mě nohy občas při chůzi,mám problém dojít .Co pro to mám udělat,aby mě nohy nebolely.Je mi 59let,Díky