Dysplázie patelly

Dysplázie patelly

andys04  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, je mi 20 let a již několik let mě bolí kolena. Podle rtg které mi bylo provedeno na chirurgii, kde jsem byla s natržený postraním vazem určena displazie pately wiberg IV. Chtěla bych se zeptat jestli se s tímto dá něco, dělat. Dříve jsem nosila ortézu, která mi již nepomáhá.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Vámi uváděná dg. je moižná pouze při speciálních projekcích na postavení čéšky v určitých stupních ohnutí kolenního kloubu. Byly takto snímky provedeny?
Pokud ano, je několik možností jednak ke zlepšení stavu chrupavky kloubní, jednak je možno i čéšku uvolnit operativně.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Janulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 43 let, v 18 letech jsem měla úraz kolene, od té doby mám problémy. Nyní mi dělali MR s tímto nálezem:
osové postavení kloubu správné
snížení chrupavkové vrstvy na obou kondylech tibie, na med.kondylu štěrbinový chondrální defekt zasahující v subchondrální pseudocystičku 3mm. Okrajové osteofyty.
Lateralizace pately, dysplazie typu Wiberg IV. na med.facetě chrupavky nerovná, výrazně zredukovaná, na lat.facetě rozsáhlý defekt s obnaženou subchondrální kortikalis, edémem kostní dřeně.Okrajové osteofyty FP kloubu. ACL,PCL bez zřejmého traumatu v obvyklém uložení. Menisky s nízkým signálem, bez známek traumatu. Signál kostní dřně dlouhých kostí v normě. Malé množství tekutiny v retropatellární burze.

V minulosti 2x artroskopie, naposled návrty. Koleno bolestivé při cvičení, lyžování, cyklistice i běžném chůzi(hlavně schody, delší chůze). Občas bloky.
Je možné pro mě nějaké řešení na zlepšení stavu?

Děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
soudím, že máte jednu z posledních šancí ve Vašem věku, jak oddálit umělou kloubní náhradu - aplikace kmenových buněk. Bližší viz: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
V případě zájmu se objednejte
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí