Vypadávání kolene

Vypadávání kolene

ivvett  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,
chtěla jsem se vás zeptat na radu.
již 8 let mam potíže s kolenem a holenní kostí. koleno mi dá se říct po pár letech vypadává. před 5 lety jsem s ním byla na operaci, která podle doktorů dopadla úspěšně, ale po znovu vypadlém koleni pro mě neúspěšně a po poradě s odborníkem byla operace zcela zbytečně. před 2 měsíci mi koleno vypadlo znovu. ortopedický lékař mi sdělil že operace je možná zbytečná, ale že mám mít ortézu téměř po celé noze 6 týdnů, aby vše správně srostlo a už se problém neopakoval.. chtěla jsem se zeptat, zda je možné aby to po správném srůstu už nevypadávalo? další můj dotaz je takový, že pan doktor mi řekl 6 týdnů v ortéze poté se uvidí zda je vše v pořádku nebo se s tím bude dál něco dělat..nyní je však na dovolená a vrací se až za měsíc..chtěla jsem vás tedy poprosit o radu, zda si můžu ortézu sama sundat a nosit třeba jen obvaz, když už šest týdnů uplynulo.děkuji mnohokrát za rady.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Vaše koleno jsem nevyšetřil, takže jde jen o teorii:
Po 5 letech plastika buď je funkční nebo ne. Pokud je koleno nestabilní - lze snadno klinicky zjistit - na 6 týdnů naložená ortéza nemůže nestabilitu kloubní vyřešit, jedině ztuhne koleno. Doporučuji navštívit odborného a zkušeného lékaře, který koleno vyšetří a zjistí skutečný stav. Pokud bude nestabilita je reoperace s replastikou vazu metodou volby.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí