Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Patella bipartita - Koleno - operace čéšky - Diskuze

Patella bipartita

Patella bipartita

hugo boss  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den,mám neustálé bolesti v koleni způsobené Patella bipartita - 2 osifikační jádra patelly se nespojí - čéška ze 2 částí ,jak se to dá léčit?
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den! Mám syna (9,5), od 4 let hraje intenzivně fotbal, 2-3x týdně trenink, mistráky, v zimě halové turnaje. Doteď neměl problémy s kolenem, před tydnem dostal kopačkou do kolene vpředu , asi 2 dny ho bolelo při flexi v koleni. na rtg diagnostikovali patellu bipartitu. Dostal ortézu na 4 tydny na den i na noc. jsem fyzioteraput a připadá mi to přílišná fixace. Chci se zeptat, jaký by měl být podle vás v tomto případě léčebný postup a jestli tato diagnozá pro nás znamená konec sportu. syn je podle odborníku velmi talentovaný, je o něj zájem i v jiných klubech, takže předpoklad vyšší terninkové zátěže tady je. Děkuji za váš čas Kudelová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
patela bipartita je vývojová anomálie a nemá pro hybnost kolenního kloubu žádný význam, je vedlejším nálezem při RTG vyšetření. Ortéza kolenního kloubu (není uveden typ) je vhodná ke krátkodobému zklidnění. Při pohmoždění kolenního kloubu již není indikována po odeznění otoku a bolestivého stavu.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. Typ ortezy přesně neřeknu, je v délce nad kotníkem a končí v dolní třetině stehna , zajišťuje extenzi kolene. A ještě se chci zeptat, jestli dg patela bipartita, dosud bez symptomů, může působit problémy ve sportu, komkrétně ve fotbale... děkuji za váš čas a

Reakce na anonym

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je to zřejmě rigidní neohybná ortéza. Koleno po ní ztuhne. Pryč s ní u pohmoždění.
Patela bipartita při jakémkoli sportu potíží nečiní.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí