Bolesti po operaci menisku

Bolesti po operaci menisku

Marcela  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den, pred 5 mesici jsem mela uraz a lekari mi identifikovali utrzeny predni krizovy vaz. Pote jsem navstivila´dalsiho lekare, ktery identifikoval, ze s kolenem nic neni , napsal mi rehabilitace a po mesici to nebylo lepsi, tak se pan doktor orzhodl, ze se do kolena mrkne artroskopii. Nasel utrzeny meniskus a zablokovany, tak koleno opravil s tim, ze je v poradku. Ted je to 2 mesice od operace,koleno boli presne v tom miste, kde pred tim ( je to na prave strane pod kolenem, velmi tezko se to psanim specifikuje ) a bolest je neco jako by tam bylo neco zapichleho jen pri urcitem pohybu ), a ostatni , co maji po operaci menisku, uz bez problemu skacou na hristi ( hraji volejbal ). prosim pradte, uz jsem z toho zoufala a pri predstave, ze se bude koleno zase otvirat, jsem z toho naprosto zoufala. Chodila jsem na rehabilitace, jim doplnky pro klouby, chodim 2 x tydne do posilovny cvicit a posilovat stehenni sval..... dekuji za radu. marcela
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Zdá se, že máte nedořešené koleno. Najděte si schopného ortopeda-kolenologa a plně se mu svěřte do rukou.Nic lepšího se Vám nedá poradit.
Marcela  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Vite, jsem z toho uz docela znechucena. Dala jsem na doporuceni znamych na spickoveho ortopeda, ale jak jde videt, i mistr tesar se utne. O vas konkretne mam taky dobre zpravy, pokud jste to vy - primar z Kyjova. jaou mate objednaci lhutu ? Ja uz mam trach k tomu puvodnimu doktorovi jit. zase se na me bude divat, ze si vymyslim apod...
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
někdy je medicína složitá. Ono také výsledek po artroskopii u jednoho konkrétního člověku může být zcela jiný než u jiného, právě pro to, že má něco jiného v koleni. Na našem pracovišti se všechny artroskopické operace fotí a lékař má povinnost po operaci na základě těchto fotek pacientovi vysvětlit, co tam bylo, co tam udělal a jak to nejspíše dopadne- co se o toho dá čekat. Považuji to za férové vůči pacientům, i když někdy ta informace nemusí být nijak optimistická. Pacient si toto foto také odnáší s dokumentací- pokud by jiný ortoped byl zvědavý a chtěl vidět.....Já jsem z Kyjova, i když již leta působím v Přerově, naše ortopedie jistě oprávněně patří mezi komplexní artroskopická pracoviště se jménem přesahujícím region. Osobní věci můžete dořešit na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX .
Marcela  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
dekuji za kontakt, jdu Vam poslat email. marcela
Anna  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám problém s kolenem.Bouchla jsem se dost do kolena.Myslela jsem ze to nic nebude jenže to bolelo nekolik dnu po tomto urazu a bolest se postupne zvyšovala.Chodila jsem za doktory a po dlouhe době mě poslai na právě zmiňovanou artroskopii kolene.Po teto operaci jsem myslela ze to bude v pohodě jenže bolest neustala.Doktor mě asi před měsicem pichl 3 inekce ale bolest nepřestala.Opět jsem se už po několikáté obědnala k doktorovi ale nechci to takhle ze do smrti se budu obědnávat k doktorům a nevyléčí se to.Prosím jestli někdo jste taky takový problém měly o radu co s timto dale dělat děkuji předem.....
Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
po operaci jsem 2 měsíce a bolesti má neustále .Taky mi můj lékař říká že to bude v pořádku.Operoval mi meniskus a čéšku.Tak držím palce ať je to co nejdříve v pořádku,Mej se Milli
MUDr. František Picek  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den,
Bolest muze byt zpusobena poskozenim chrupavky, muze ale take souviset se z usobem zatezovani, osou koncetiny, kondici zejmena stehennich svalu a pod.
Bylo by vhodne se zamerit na funkci kloubu evet.se nejlepe s operacnim protokolem objednat prece je. Jeste jednou na komplexni vysetreni .
S pozdravem,
MUDr.Frantisek Picek
XXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. František Picek

Martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer . Prosím můžete mi poradit co je lepší píchat injekce do kolene na vyplnění a nebo přímo operace at se to nemusí protahovat jsem na nemocenské už měsíc a půl chodím na rehabilitaci a koleno stále bolí . Ortoped řek že to vypadá na vnitřní meniskus po rohabce napsal injekce. Rehabilitační sestra řekla že jsou to injekce na vyplnění kolene a nemusí se na operaci. Je to prosím pravdivé.Nebo mám říci že raději na operaci at to je dřív za mnou a mohu opět do práce. Děkuji za dobrou radu. Martina

Reakce na Martina

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jestli je diagnóza poškození menisku správná, je na místě artroskopická operace.
prim. Moster, Revmacentrum
Hana  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
byla jsem na artroskopii kolene koncem září.Měla jsem utrhlý meniskus a poškozené chrupavky.Chodila jsem na rehabilitace,bazén,magnety,koncem prosince jsem si také nechala píchnout 3 injekce.Pod dozorem fyzioterapeuta chodím cvičit.Od ledna chodím do zaměstnání,kde celý den stojím.Zatím jsem neměla koleno bez bolesti.Naopak je to 14 dní,kdy mne koleno začalo ještě více bolet i hybnost se mi znovu omezila.tak asi budu muset znovu navštívit lékaře,kde jsem artroskopii podstoupila.Před operací jsem takové problémy neměla jako ted.S pozdravem Hanka

Reakce na Hana

hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den
Jsem tři měsíce po ASK kolen.S diagnozou odstranění 1/3 minisku.Chodím už na druhou seri rehabilitace a koleno pořád bolí.Cvičím i doma posiluju svali ale zlepšení je jen nepatrné,po pul hodině chuze se sotva belhám přes bolest.Můžu říct,že stav je horší jak před operaci.Je mi 38 a nechci už jen kulhat.Co mi doporučujete za další postup
Moc děkuji za radu,už jsem z toho zoufalá

Reakce na hanka3

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak uvádíte Vaše potíže, je koleno podrážděno. Nutno zklidnit. Doporučuji navštívit Vašeho operatéra. Jinak nedá se nic dělat než: koleno znovu odlehčit chůzí s pomocí francouzských holí, užívat vhodný protizánětlivý prostředek (typu ibuprofenu, meloxicamu apod.) vhodné jsou i Priessnitzské obklady. Po zklidnění opět postupně zatížit. Nyní čím více budete cvičit, tím více koleno podráždíte.
prim. Moster, Revmacentrum
Lea  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Prosím o radu.V listopadu jsem byla na laparoskopii menisku v koleni.Odstranili mě třičtvrtě utrženého menisku.Vše proběhlo bez potíží.Rehabilitace po operaci jsem nedostala,že není potřeba,že koleno ohnu.Teď je to od operace 4 měsíce,koleno stále bolí,nekleknu,nedřepnu,do schodu mě to dělá problémy,při napnutí bolí nejvíc.Dostala jsem rehabilitace-elektroléčbu a posilování kolene.Koleno při zátěži bolí víc a víc.Muj ortoped mi řekl,že to musí být v pořádku,to co tam bylo špatné to vyndali a chce mi ukončit neschopenku.Prosím o radu,zda zkusit navštívit jiného ortopeda nebo co mám dělat?Předem děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
neschopenku by měl vést Váš závodní lékař, který by měl nejlépe znát Vaši schopnost k vykonávání profese a odpovídá za Vaše pracovní zařazení dle aktuálního zdravotního stavu.
Nic Vám nebrání konzultovat Váš zdravotní stav na jiném ortopedickém pracovišti.
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, doporučuji Vám terapii rázovou vlnou. Podrobné informace o účincích se dočtete na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
možná by stálo zato se podívat na indikace k léčbě rázovou vlnou na stránkách mezinárodní společnosti pro léčbu pohybového aparátu rázovou vlnou ISMST - XXXXXXXXXXXXX. Indikaci k aplikaci rázové vlny na bolestivé koleno se synovialitídou po operaci tam určitě nenajdete :-(
prim. Moster, Revmacentrum
Jamnice  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli nevíte co dělat s bolesti kolene po operaci menisku.Operace byla před 2 rokama ale občas mě bolí od té určité strany kolene až ke kotníku,nemužu na nohu pak moc chodit,narovnat ju.Předem Děkuji za odpověd
Libor  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
14 dní po operaci menisku vše O.K po delší prochazce již bez f.h. a rychlejší chuzí me začalo koleno bolet z vnitřní strany,mohlo dojít pouze k přepnutí vnitřního vazu Děkuji Libor42.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí