Ztuhlost a tlak v koleni po ASK

Ztuhlost a tlak v koleni po ASK

anad  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 Like
Dobrý den,mám dotaz,mám 6 týdnů po atroskopii vnitřního menisku,rehabilitace na rotopedu a v bazénu je OK,jízda na kole také,ale při delším sezení a stání mám pocit ztuhlosti a tlaku v koleně a těsně nad kolenem.Také v noci při změně polohy ve spánku mě budí bolest.Je to normální?Děkuji.
Leonarda  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bychom se zeptat na konkrétní cviky k rehabilitaci po artroskopii kolena vnitřního menisku a zda chůze bez berlí tomu neškodí, jsem dva týdny po opraci. Děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po standardní artroskopii lze zpravidla po 3 týdnech odkládat postupně oporu a zvolna zatěžovat kolenní kloub. Rehabilitace je zaměřena především na posilování stehenních svalů, zejména na izometrické cvičení a uvolnění hybnosti kolenního kloubu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, jsem 14 dnů po artroskopii kolene, kdy mi byla zjištěna díra v chrupavce. Když pominu bolest kolene, hrozně mne bolí pod kolenem, vlastně od kyčle a když jdu po schodech, tak bolest projede až do nártu, mám pocit jakoby zkrácených vázů pod kolenem, je toto normální. Před zákrokem jsem tyto potíže neměla.
jarynek1100  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím,před týdnem jsem byl na ASK kolene.Samozřejmě se snažím cvičit jelikož hraju hokej a tak nechci marodit dlouho,ale když se snažím došlápnout vahou na nohu tak se se mi koleno jakoby prolomí dozadu alespon mám ten pocit a i bolest.Dálší věc je že jsem již po dvou puncích a znovu se mi dělá nalitá část těsně nad češkou a trápí mě i bolest vnitřní strany kolene.Je to normální a nebo to může signalizovat nějaký problém?Moc děkuji za odpověď.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
je několimk otázek, které mají zásadní vliv na seriozní odpověď
1. co bylo přesně děláno
2. zda a ev jaké další vady nebo nemoci byly nalezeny
3. postupoval jste v pooperačním zatěžování dle doporučení Vašeho operatéra?
Příčiny potíží mohou být velmi různé, pomoci v jejich řešení Vám může Váš operatér.
Selucký
meggie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den jsem měsíc po artroskopii menisku,bylo mi odstraněno 40% vnitřního zadního menisku který byl prasklý a přetočen do předu a dále mi odstranili kloubní řasu a bylo mi řečeno že mám celoplošně opotřebovanou chrupavku prvního stupně.Nyní mám stále bolesti na straně operovaného menisku mám stále bouli,při chůzi a do schodů a ze schodů mě v tom píchá,´při plném došlápnutí na patu bolí a v klidu občas bolí a začalo mi v tom opět lupat.Prosím o radu jestli je to normální průběh.Předem děkuji za odpověd
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
příčinou Vašich potíží je podráždění kloubní nitroblány, tzv. synovialitis.
Je vhodné kloub odlehčit chůzí s oporou francouzských holí jako po operaci a celkové podání protizánětlivých léků. Navštivte Vašeho operatéra a ukažte mu Vaše koleno.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
kara199  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, je mi 33 let,před dvěma lety jsem si při fotbale poranila koleno a teď jsem téměř 7týdnů po ASK kolene pro podrobné vyšetření kloubu,kvůli delším problémům,byl mi indikován přetržený přední křížový vaz (takže mě čeká plastika) a při této ASK mi byl opraven roh menisku.Vše proběhlo bez komplikací,lékař mi nedoporučil berle ani ortézu a po vyndání stehů jsem mohla do práce(sedavé zaměstnání).Mám ale velké bolestli,lupání v koleni,nohu nenatáhnu a když to zkusím přes velkou bolest, tak mi koleno propadne dozadu.Stále kulhám,občas mě bolí lýtko a stehno nad kolenem.Jakýkoliv sport nepřipadá v úvahu.Prosím,můžete mi někdo poradit jak s v tomto případě zachovat a co může být příčina?Moc děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí