Utržený meniskus-kdy na operaci?

Utržený meniskus-kdy na operaci?

Daniela Harapátová  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
před 5 lety jsem utrpěla úraz kolene na lyžích. Při arthroskopii bylo zjištěno, že LCA se přetrhl, ale přirostl jinam, tak lékař provedl resekci Hofova tělesa a nález na meniscích byl v pořádku. Teď po stále trvajících bolestech v koleni a vyšetření na MR byl zjištěn utržený vnitřní meniskus třetího stupně. Jsem teď na mateřské s druhýn dítětem a stále kojím (je mu 10 měsíců). Chtěla bych se zeptat, co to přesně znamená "třetího stupně" a jestli mám rychle přestat kojit a jít na operaci nebo stačí za půlroku? Děkuji Harapátová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
poškození menisku, pokud nená blokáda kolena (nemožnost plného natažení kolenního kloubu) není absolutní indikací k akutní operaci. Když koleno není naplněno nitrokloubním výpotkem, není nutno s operací spěchat. Klidně si vyřiďte napřed Vaše rodinné povinosti, až následně lze koleno došetřit.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
spěchat jistě nemusíte. Nabízí se ještě dotaz, zda nemáte ještě kompletně utržený přední zkřížený vaz
Vendy  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem právě po operaci utrženého menisku (starší záležitost cca 7 let). Dali mi šanci 60%, přišili to a uvidí se. Pak našli utržený přední vaz(také 7 let staré), máme jet ale v kětnu na dovolenou,bude už koleno dobré?? A mám s vazem počkat nebo jít na plastiku co nejdříve??

Děkuji Kovalčíková
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Pokud má vydržet přišitý meniskus, pak co nejdříve.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí