Potíže s chrupavkou po artroskopii kolene

Potíže s chrupavkou po artroskopii kolene

tom1983  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,je mi 30 let,prodelal jsem pred 6 mesici artroskopii kolene po uraze na fotbalovem zapase. Presneji(ze zpravy): u operace hemartros,pohmozdeni predni casti medial.menisku-odfrezovani, chondralni fraktura v oblasti later.kondylu femoru ventrolateralne-exstirpace uvolnene casti chrupavky,defekt cca 0,5 cm po kost,zahlazeno shaverem. Dnes dochazim v poradi na druhe rehabilitace, ktere mi po dalsi navsteve ortoped predepsal (magnet a posilovani stehenniho svalu) , stezoval jsem si na pretrvavajici bolest kolene. Koleno boli mene,ale bojim se,ze po rehabilitacich opet zacne bolet. Chtel bych se zeptat jaky pripravek by mi pomohl,bral jsem 3 baleni pripravku Gool a Celadrin,ale nezabrali. A jestli i pres drobnou bolest muzu zacit zkusit behat. Hral jsem aktivne fotbal a rad bych hral dal. Je z vasich zkusenosti pravdepodobne,ze se ke sportu na plno vratim? Dekuji za odpoved.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
k urychlení hojení poškozené chrupavky je vhodná léčba aktivní krevní plazmou.
více na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentrum
Pavel  |  Moderátor
  • 6 odpovědí
Dobrý den, mám podobný defekt od 15 let. Teď je mi 37 a dosud docela dobrý občas to cítím, občas lyžuju. Nejsem doktor, takže prosím berte moje slova jako slova jiného pacienta. Trochu jsem zjišťoval možnosti. Chrupavka Vám už nenaroste, pokud Vám chybí. Možná se dá doplnit, tzv. chodroplastikou, více zde:

http://www.lekari-online.cz/ortopedie/diskuze/aci-metoda/zkusenosti-s-implantaci-vlastni-chrupavky-i71835

http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/lecba-kloubu-kmenovymi-bunkami

http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/aci-metoda



PH
Lubin
Lubin  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
nechci zakládat nové téma, proto bych se zeptal zde.
Asi před 2,5rokem jsem měl úraz, po kterém asi po měsíci následovala ASKP kolene, bohužel vaz nebyl úplně praskly a nebyla provedena plastika, po operci jsem začal opět s pohybem a došlo k úplnému utržení a nestabilitě, rok na to následovala plastika ACL, vše bylo ok, proběhla rehabilitace a začal jsem se sportem a běháním, bohužel po několika měsících mě koleno začalo bolet a při námaze se mi udělal otok..následovaly asi 2 punkce a pak vyšetření kdy mi byla doporučena ASKP.
Během ASKP mi byla zjištěna porušená chrupavka na stehenní kosti pod čéškou a byla tedy odebrána a provedeno navrtání pro lepší hojení, vzali mi asi 5cm2.
Následovala rehabilitace, léčba plazmou-osobně jsem nezaznamenal zlepšení, pak jsem si nechal píchnout do kolena výživu Hyalone...nyní je koleno jakžtakž, vím že už nebude nikdy OK, ale po námaze cítím lehké pálení a chtěl bych mu dát nějakou výživu...současně beru kloubní výživu Priessnitz.
Jedná se mi, že mi známý doporučil injekce kolagenu přímo do kolena, je jich prý potřeba aplikovat asi 10ks a dále si koupit přímo hydrolizovaný práškový kolagen jako doplněk..otázka je, jeslti je kolagen vhodný, když injekce Hyalone obsahují všechno ostatní ale ne přímo kolagen (pokud vím) chci se tedy zeptat, jesli kolagen kolenu bez chrupavky pomůže nebo jestli je bez účinku?
Děkuji

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí