Stav po artroskopii kolene

Stav po artroskopii kolene

mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, jsem 14 dnů po artroskopii kolene, kdy mi byla zjištěna díra v chrupavce. Když pominu bolest kolene, hrozně mne bolí pod kolenem, vlastně od kyčle a když jdu po schodech, tak bolest projede až do nártu, mám pocit jakoby zkrácených vázů pod kolenem, je toto normální. Před zákrokem jsem tyto potíže neměla. Kdy je možné jezdit po tomto výkonu na kole? Díky za odpověď.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Velmi vhodné
mirma13  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, moc té Vaší odpovědi nerozumím, co je velmi vhodné?
Popisovala jsem bolesti po artroskopii a ptala jsem se, jestli je to normální a jak dlouho je možné jezdit na kole

Reakce na mirma13

ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Vážená paní, Váš popis obtíží je bohužel ne zcela jasný. V případě, že máte na mysli bolest v oblasti podkolenní jamky, může být skutečně v souvisloti s poškozenou schrupavkou zadní části kloubních ploch kolenního kloubu. Odstup od artroskopické operace je poměrně krátký a příčina obtíží může souviset jen se ztuhlostí zadního kloubního pouzdra (pocit zkrácených vazů v podkolenní), případně s narušením stereotypů chůze (odlehčování operované končetiny a blok křížového kloubu). Doporučuji věnovat se pooperační rehabilitaci a obnovení plného rozsahu kolenního kloubu.
S pozdravem MUDr. František Picek, ORP CENTRUM, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXXXX
Martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,jsem 3 týdny po ask kolena s nálezem,volný LCA-Lachman nad 5mm,rozvláknění okraje CMF pod mediopat. plikou-resekce.Koleno mně stále bolí,někdy více někdy méně,často i v noci.Můžu ho i celkem dobře ohnout,ikdyž to bolí,nedřepnu si,do schodů a se schodů je to také problém.Při propnutí mně v koleně silně píchá a často se mi stává že mi v koleně hodně lupne a to pak je jakoby se mi koleno podlomilo a dost to bolí.Stále ještě s nohou cvičím podle rady rehab. sestry z nemocnice.Nejsem žádný velký sportovec,ale ráda jezdím na kole a na bruslích,mám fyzicky hodně těžkou práci kde musím tahat dost těžká břemena a to pak stačí nějaký ten špatný pohyb a koleno mi vyskočí.Prosím o radu co se s tím dá dělat.Bylo mi řečeno,že po ask bývá návrat do zaměstnání cca po 3-4 týdnech,to si momentálně nedokážu představit.Děkuji za Váš čas.M
janinho
janinho  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobry den. Som po artrosk. kolena, bol mi ciastocne odstraneny odtrhnuty menisuks + "zbrusene" jablcko. Mam aj ciastocne odtrhnuty predny kriz. vaz, ale ten sa nechal tak (neviem ci sa to moze samo zrast alebo nie). Mam 13 dni po operacii a viacmenej uz chodim skoro normalne, aj ked obcas akoby som v operovanom kolene stratil rovnovahu. Po cca. 10 dnoch som zacal so stacionarnym bicyklom + slabsi trening hornych partii. Kolko by sa malo cakat s pomalym posilovanim kvadricepsov a hamstringov na strojoch (predkopavanie, zakopavanie)? Staci pockat kym budem schopny uplne vystriet a pritiahnut nohu alebo je lepsie pockat dlhsie? Su nejake stabilizacne cviky ktore sa pri takychto zraneniach/rehabilitacii odporucaju? Dakujem.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, po operaci kolene Vám doporučuji přístrojovou či manuální lymfodrenáž (rychleji dojde k regeneraci měkkých tkání) plus cvičení na labilních plochách (posturomed, úseče, ...) cvičením se "posilují" svaly a vazy v bezprostřední blízkosti kloubu a dochází tak ke stabilizaci kloubu. Tuto terapii doporučuji co nejdříve bez odkladu.Posilování velkých svalových skupin nemá přílišný efekt pro stabilizaci. Velké svaly se účastní na provádění pohybu ne na stabilizaci kloubu.

Přeji příjemné a rychlé uzdravování, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

pitonq31  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
dobry den.jsem tri dny po artroskopii kolene.musim nosit nohu porad zafacovanou kvuli tromboze a hrozi mi tromboza?dekuji Milan Tlusty
MUDr. František Picek  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
podstatná informace z pohledu následné rehabilitace je zejména rozsah zákroku popisovaného jako "zbroušení češky". Na vhodnou dobu silového zatížení by měl odpovědět především operatér. Všeobecně jistě platí, že zprvu je důležité obnovit rozsah pohybu, uvolnit češku a postupně začít se šetrným posilováním stabilizátorů - nestabilní plochy, rotoped a pod. Silová cvičení na strojích jsou na místě posledním, a to v době, kdy koleno nebude nijak negativně reagovat ( otok, zduření, bolest ) na větší míru námahy, delší chůzi, běh na rovném terénu a pod.
S pozdravem,


MUDr.František Picek
ORP CENTRUM Praha
XXXXXXXXXX
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Pokud nemáte otoky a bolest, nečekat s posilováním stehna
Ter  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den, pred pul rokem jsem navstivila ortopeda pro pretrvavajici bolest
> praveho kolene, ktere se bez predesle priciny( tedy urazu) promenila ve stalou
> bolest a otok kolene. Po mesicich leceni kdy nic nenasvedcovalo poskozeni
> (RTG,MRI) mi byla 28.12.2011 provedena ASK jejiz nalez z zni: preruseni
> mediopatel.pliky a odstraneni infrapatel.pliky a mek. fibroznich tkani a casti
> hof. telesa z infrapatel.oblasti tvorici zretelny kyklop syndrom pri extenzi a
> nalez chondropathie zavr. typu. Po teto operaci po vytazeni stehu nasledoval
> masivni otok kolene a hospitalizace pro podezreni na infekci ktera se ale
> neprokazala, ikdyz po zavedeni lecby ATB bylo evidentni znatelne zlepseni. Dnes
> jsem vice jak dva mesice po ASK stale se vraci masivni otok a po nejake dobe se
> vrati k puvodni velikosti otoku a koleno jeste za ten cas bez nej nebylo, coz
> doprovazi nesnesitelne bolesti kolene.Za tutu dobu jsem byla asi 6krat na punkci
> kde bylo vytazeno nejvic 50ml slamoveho vypotku, dvakrat na
> pichnuti depomedrolu ktere vsak nema zadneho ucinku a bylo mi receno lekarem ze
> se pravdepodobne jedna o synovialitidu, a ze mi stim nemuze nic udelat. Chtela
> jsem vas poprosit o vas nazor, je mi 22let a temer pul roku me boli koleno a
> posledni dva mesice je to castokrat bolest kterou jsem za tu dobu jeste
> nepoznala, nevim jak se ji zbavit a ani vracejicich se velkych otoku!chodim
> kazdy den na rehabilitaci koleno si nekolikrat denne leduji, nic vsak nepomaha.
> Muzete mi rict prosim, zda doopravdy neni nic co by mi pomohlo a na koho bych se
> mohla obratit? (syst.onemocneni nepotvrzeno, krevni testy v norme) moc dekuji
> za odpoved Jurackova Tereza
>
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Váš stav nemusí být zcela lehký a může vést i k trvalým následkům, pokud v koleni přetrvávají výpotky, je to známka toho, že něco je nedobře. Synovilálitida může být následkem infektu nebo mechanických příčin, což takto na dálku nejde zjistit.
Podstatné je, zda se Váš stav lepší- pak bych zůstal , kde jste, pokud se nelepší nebo horší a máte dojem neadekvátní péče nebo nedostatku informací, úvaha o změně je možná. Na druhou stranu nikdo asi nebude nadšený z vašeho příchodu, po pravdě řečeno, protože může být situace, že ani nejšpičkovější pracoviště nebude schopno vás dokonale a rychle zbavit problémů, mohou následovat další výkony, ev dlouhodobější léčení..... ale to nejde úplně říct dle Vašeho textu.
Pokud by jste chtěla nezávazně navštívit naši ambulanci, je to možné a další postup podle nálezu a domluvy. 581/271688

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

Ter  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Jeste jednou dobry den, moc dekuji za odpoved a rada bych doplnila ze stav kolene se nijak nelepsi, kdyz uz je poznat malinke zlepseni vzdy se to vrati k puvodnimu stavu. Chapu ze okamzite nejde nic kdyz me koleno trapi delsi dobu, jen mit moznost alespon maleho zlepseni i po nejake dobe by bylo lepsí nez je to ted.
Myslíte si,že by mi mohlo pomoci rešení odstranit kloubni vystelku, ktera v koleni zpusobuje otok?? (tedy pokud chapu dobre,ze diky jeji reakci je tam stale je.) Děkuji

Reakce na Ter

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nespekulujte o druhu výkonu a dejte na radu zkušených odborných lékařů. Léčbu přenechte jim.
prim. Moster, Revmacentrum
Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,jsem také po ask kolene a mohu Vám říci že mám také pořád problémy i pres to že mi lékař řekl že bude vše v pohodě.Dnes lituji že jsem to podstupovala.Koleno tedy nemám oteklé ani nemám takové bolesti co tady popisujete ale mám ho nevyvážené a každou chvilku mám pocit jako by se mi melo prolomit na druhou stranu .Ani rehabka nepomáhají.V koleni mě neustále křupe a chuzi do a ze schodu překonávám s velkými bolestmi.Jsem uz 7 měsíců na marodním a žádna velká zmena ....tedy jen ta že mám větší problémy než před samotnou operací.Jinak mě operovali 9.12.2011...Myslím že to je dost dlouho aby se dala noha do pořádku a přestala bolet.Ale nic....bohužel.lékaři tuto operaci berou jako jednoduchou a že skoro každý kdo ji podstoupí je do 2 měsíců normálně funkční....Dnes uz tomu nevěřím protože je tu dost lidí kdo si po operaci stěžuje.....Já Vám přeji hodně štěstí s léčbou ať jste co nejdříve v pohodě protože vím jaké to je když není člověk 100% mobilní...Milli

Reakce na Milli

Ter  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den, moc dekuji za komentar, a souhlasim ze by se melo mozna vice dbat na mozne komplikace, a stejne jako vy- lituji ze jsem si nekdy nechala vrtat do kelene, protože je mi podstatne hůř než predtím! Nemít nesnesitelne bolesti i pres otok a omezenou hybnost uz by me tam nikdo nikdy nevidel......take vam preji brzke vraceni se k normalu a oto vic, ze vim, jak moc je to stresující! Ja mam dve prace, a jsem vysokoskolak, drive jsem nemela cas se zastavit a dnes pro tak lehky zakrok nemuzu delat nic, a hlavne mam dojem ze nevedi jak dal tak uz jsem jim na obtíz...budu rada kdyz napisete jestli se to u vas lepší děkuji

Reakce na Ter

jarka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
dobry den.rozhodla jsem se vam take napsat.o radu.jsem mesic po ASK,,resekce IP a MP pliky shaving,puvodne dle rezonance jsem mela mit praskly zevn.meniskus.ale to se nepotvrdilo..po vytazeni stehu..kde mi byla nasledne provedena punkce krve kvuli otoku kolena..jsem zahajila rehabilitace..po rehabilitaci vzdy bolest a vetsi otok kolene(ale to je normalni pry po zatezi)rehabilitace probihala v poradku a cim dal vic jsem ohýbala koleno...ale po 4 rehabilitaci kdy jsme zkusili nestabilni plochu mi koleno oteklo jeste vic...ledovala a otok trochu opadl..ale 2 den na rehabilitaci jsem uz nepropla koleno jak na zacatku.a po naslednem propnuti...nemuzu ohnout koleno..bolest a hrozny tlak ve spodni casti kolene (jako kdyz o sebe trou kosti nebo kdyz je tam nejaka prekazka)po chvili po rozhybavani jako patou tlak a bolest odejdou(jde videt jako kdyz se tam nejaka tekutina uvolni) a ohnu koleno..byla jsem u doktora ,rekl ze mi punkci delat nebude ze se to vstreba.dal mi prasky a dalsi rehabilitace.dekuji za odpoved

Reakce na jarka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
koleno je podrážděno. Nutno zklidnit, tak nerehabilitujte, koleno zklidněte přechodem na francouzské hole a limitovanou zátěž, léky protizánětlivé jste dostala. Až se koleno uklidní, můžete pokračovat dále v rehabilitaci, jestli ještě bude nějaká potřeba...
prim. Moster, Revmacentrum
jarka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,opět prosim o radu .už jednou jsem psala ohledně blokace kolene.13.3.12opet kopiruji co jsem psala. 10.2.
ASK,,resekce IP a MP pliky shaving,puvodne dle rezonance jsem mela mit praskly zevn.meniskus.ale to se nepotvrdilo..po vytazeni stehu..kde mi byla nasledne provedena punkce krve kvuli otoku kolena..jsem zahajila rehabilitace..po rehabilitaci vzdy bolest a vetsi otok kolene(ale to je normalni pry po zatezi)rehabilitace probihala v poradku a cim dal vic jsem ohýbala koleno...ale po 4 rehabilitaci kdy jsme zkusili nestabilni plochu mi koleno oteklo jeste vic...ledovala a otok trochu opadl..ale 2 den na rehabilitaci jsem uz nepropla koleno jak na zacatku.a po naslednem propnuti...nemuzu ohnout koleno..bolest a hrozny tlak ve spodni casti kolene (jako kdyz o sebe trou kosti nebo kdyz je tam nejaka prekazka)po chvili po rozhybavani jako patou tlak a bolest odejdou(jde videt jako kdyz se tam nejaka tekutina uvolni) a ohnu koleno ...

Napsali jste že koleno je podrazdeno..měla jsem klídový režim..teď jsem přes tyden v nemocnici..na reh.oddělení..pokoušeli se což predtim nebylo možné.. mi koleno rozhýbat ohnu do 90 stupnu..jediné co se podařilo že když lezim nebo sedím tak propnu koleno.nicméně je tam stejny problem co predtim a oni si nevi rady..a muj ortoped nic nedělá.děkuji za odpověď..
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud je podle Vašeho operatéra v kolenním kloubu vše tak, jak má být, koleno plně natáhnete a ohnete do 90 st, koleno není podrážděno, je to otázka RHB. Můžete Vašeho lékaře požádat o odeslání do lázní, kde budete mít dvoufázovou rehabilizaci.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

jarka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved..zapomela jsem napsat že při ohnuti kolene dochází k blokaci ktere provází bolestivé krupnuti v koleni ..a následném uvolnění..reh.sestra nevi co dál dělat ani zde doktoři..neboť to podle nich není normální..k této blokaci dochází i při chůzi..takže chodím o berlích..jak jsem psala teď aspon sice s námahou a pár cm chybí ale propnu koleno v leze což předtím nebylo možné..zřejmě asi budu také muset požádat o konzultací jineho doktora..tady mi bylo řečeno že to je ortopedickej problém a doktor musí říct..ale ten právě nic nedělá..a dává mi jen prášky na bolest..děkuji i tak moc..

Reakce na jarka

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Blokování s křupnutím je většinou příznakem mechanického problému, může být další nebo stará lese mensiku nebo poškození chrupavek, někdy také plika..... asi k solidnímu artroskopistovi, buď askp přímo a dál podle nálezu, dá se před tím udělat ještě magnet , ale není 100% spolehlivý a někdy i zavádí.... Pokud jste jinak zdravá a pokud jde o solidní pracoviště, volil bych spíš asi reartroskopii, pokud ji bude vyšetřující navrhovat.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

jarka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer,dekuji moc za odpověď.další mag.rezonance byla udělána..nicméně nic zásadního tam nebylo..jen fibrozni změny hofova tělesa.původně chtěl doktor dělat reartroskopii..ale pak mi řekl že by koleno ještě víc zatuhlo..dle prvni rezonance tam byl praskly zev.meniskus,nakonec ip mp pliky shaving.10.2. Jsem by la na ASK.a jak jsem psala jinak vše čisté a v pořádku..pak se to po rehab. zablokovalo a měsíc se s TIM nic nedělalo ..až teď v nemocnici ale bohužel řekli že oni si neví rady že musí ortoped..Navíc jsem upozornovala že koleno mam i fialovejsi ..že se mi špatně prokrvuje.doktor s tim nic nedělá ...a ja už jsem 3mesic na neschopence..a to mi doktor rekl že do 3tydnu beham když tam mam jen ty pliky..dekuji moc za odpověď
hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den
5.12.2011 jsem podstoupila ASK kolene.Odstraněna 1/3 vnitřního minisku.
Po ASK bez komplikací,žádné výpotky ani otok.Ale dodnes caa 5 měsíců po ASK mě koleno bolí a nejsem schopná ujít víc jak 500metru.Stačí chuze po bytě a koleno hned začne bolet.Takže stav je horší jak před ASK,kdy jsem normálně chodila do práce.Mám za sebou 3 sestavy rehabilitací po 10 cvičeních 9x ultrazvuk. iněkci roztoku na doplnění kloubní tekutiny a pořád žádné zlepšení.A léčení operatéra nijaké každých 14 dní návštěva a vyčkávání.Jsem už z toho zoufalá a nevím co dál.Je mi 38 a nechci od teď už jen kulhat.Prosím poraďte na koho a kam se mužu obrátit o pomoc.Kdekoliv po ČR. Vidím že můj operater mi nepomůže a myslím že po 5 mesících by mělo byt koleno po ASK v lepším stavu,než je.
Dějuji za jakoukoliv pomoc,či radu
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
podle nového zákona XXXXXXXX Sb., platného od 1.4.2012 máte právo se obrátit ke konzultaci na kterékoli odborné pracoviště. Můžete si tedy vybrat...Volil bych regionálně.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
souhlasím s prim Mosterem, vybírejte pečlivě.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

hanka3  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 8 odpovědí
dobrý den
moc děkuji za odpověď.Volala jsem na ortopedii nemocnice v Českých Budějovicích s odezvou že se můžu objednat ale nejdřív mají volný termín v srpnu.Teda jen na konzultaci-vyšetření v ambulaci.UVN Praha obdoba.Tak si tak trochu připadám jak v začarovaném kruhu.A nebo jsem se setkala že mi přímo řekli,že s tím nechtějí nic mít,když se v koleni hrabal někdo jiný. Tak opravdu nevím. A od operatéra ortopeda jen slyším......ženská vy mě sere.. to už by Vás bolet nemělo,co s tím. Jsem z toho opravdu zoufalá.
Proto mi už ani tak nejde o regionální Ortopedii Ale o kvalitní pracoviště,kde by mi v rámci možností pomohli.JE mi jedno kam bych musela dojet. Když by jste mohl některý z pánů doktorů se mého kolene se ujmout byla bych moc ráda.
Předem moc děkuji

Reakce na hanka3

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
No,podívejte, hledáte pomoc, kde ji můžete najít, ale tento servis musí někdo zaplatit. Pojišťovny přez všechny kecy stále limitují výkon zdravotnických zařízení objemem, nad něj neplatí nic. Taky neděláte zadarmo. Krom toho ortopedie je specifická tlakem pacientů, stále jich přibývá a pojišťovny na to leta nereagují. Proč asi? Krom toho, kdo umí, tam bývá totální přetlak ( na ortopedii) Takže jít někde, kde mají vpodstatě volno ihned bych ani nedoporučoval.
Tak nějak vám vychází dvě varianty. Buď čekat na služby placené pojišťovnou, nebo najít služby placené cash.Divné je, že to není jasné, ale fakt je , že se všem tvrdí- špičková péče pro všechny zadarmo (nebo skorozadarmo)... což je asi 30 roků starý vtip a ne realita. Taková pracoviště existují, občas ve slušné kvalitě. Politici vám toto sladké tajemství neoznámí, část z nich se tváří, že nejsou problémy, pokud se někdo vyskytl, že by chtěl snad něco podniknout, z politických důvodů (říct voličům že nejsou prachy na všechno, třeba by se ptali proč a kam se poděly- ale to není agitace pro žádnou stranu, oni se v ptrincipu moc neliší), většina voličů jsou zdraví......
Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Ahoj,jmenuji se Milli je mi 36 a jsem na tom stejne jako ty.V patek jsem ukončila neschopenku na svoji žádost.Po 8 mi měsích a koleno je na tom hůř než bylo před artroskopií.Je to hrozné a už mě to nebaví,člověk je pomalu odkázany na pomoc druhých,,myslím ohledně toho když potřebuješ něco težšího přenést atd.Dříve jsem s nákupem chodila sama a teď když není manžel doma tak to nechávám v autě,protože nejsem schopna vyjít schody bez toho abych se přitahovala a uvolnovala si o zábradlí.Jsem z toho zoufalá ale muj ortoped mi tvrdí že to chce čas :( Nevím tedy kolik je na to potřeba času ale doufám že to přejde.Chci tomu věřit....Přeji Ti hodně štěstí a hlavně at se ti kolínko uzdraví....Jinak já byla na operaci 9.12.2011takže o 4 dny pozdeji jako ty ..to jen pro představu,že jsme na tom asi fakt stejně.Ahoj Milli

Reakce na Milli

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
sice nežádáte o radu, taky vám nic nenutím , nicméně po BĚŽNÉ artroskopii, kde nejsou poškozeny chrupavky, se při solidně vedené rehabilitaci dá očekávat změna do tak 6 týdnů . 3M od operace už bych nečekal na žádnou změnu samo od sebe. Je to Vaše koleno, pokud je v mechanickém nepořádku riskujete časem spíš zhoršování a vdlouhém horizon´tu rozhodně zrachlené "stárnutí" kolena.
Dohledejte slušné pracoviště, vezměte propouštěcí a ambulantní dokumentaci a běžte se poradit.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

Petruše  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, můj ošetřující lékař mi předepsal 3 hyalganové injekce do kolena (mám chondropatii 3. stupně). Zatím mi píchnul pouze jednu, ale zarazilo mě, že mi nejdřív do kolene píchnul asi 10 ml mesocainu, což mě dost bolelo, jehlou točil v místě vpichu do stran a pak teprve vyměnil stříkačku a píchnul mi hyalgan, to jsem již necítila vůbec. Druhý den se mi na koleni udělala modřina a koleno mě bolelo tak, že jsem se sotva postavila na nohu. Je možné tam píchnout hyalgan i bez toho mesocainu? A je toto normální stav? Předem děkuji za odpověď.

Reakce na Petruše

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Hyalgan lze aplikovat i bez předchozí aplikace Mesocainu. zřejmě Váš pan doktor Vám aplikoval napřed Mesocain, aby se přesvědčil, že je skutečně v kloubu. Je to pro Vaši bezpečnost. Modřinka se někdy udělá - není to žádná komplikace. Bolest kolena po aplikaci zpravidla odezní do 24 hod a je způsobena možným podrážděním kloubu aplikovaným lékem.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Milli

tana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
mám také chondropathii 3st. a po artrsk.jsem druhý rok schody nevyjdu ani nesejdu také se přitahuju je mi 51 let a byla jsem celkem aktivní jezdit na kole, bruslit lyžovat, aerobik, ted mám prolém s pohybem jezdím na kole ale jen roviny do kopce to bolí, taky o berlích jsem chodila 3měs. nešlo mi to rozchodit, koleno se i podlamuje a bolest mírná je skoro pořád, tu se snažím nevnímat. mám vztek jsem v přechodových letech a málo pohybu, takže jsem se spravila. Nejhorší je že mě začíná bolet i druhé. P.doktor píchá do kolene hyual. a polykám condrosulf 800 na sřídačku. Někdy mám pocit, že nohy nejsou moje stou stuhlé a mám docela náročné zaměstnání u policie tak nevín jek to dlouho půjde.
Jane85  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mohu se zeptat, mám jít na artroskopii kolene s tím, že když se ptám co s nohou mám, je mi vždy odpovězeno tak že nevim co, v lékařské zprávě mám náspáno LMT dx - mohu se zeptat co to tedy je?
Henry  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěl bych se touto cestou poptat na případné zkušenosti jiných, či si přečíst možný názor od odborníků.
Před 13 lety jsem absolovoval plastiku LCA a před měsícem jsem absolovoval AS pravého kolene z důvodu nepravidelného blokování kolene při narovnání. Vždy bylo potřeba přes bolest s hlasitým lupnutím koleno propnout. To vše bylo vždy bez následných obtíží, ať už bez výpotku či nějaké nestability.
Při AS mi byla stanovena diagnoza: Leze ve zbylé liště MI, chondropatie II, lehké rozvláknění přední části LCA.
Provedeno dočištění MI, odstranění volných částí před LCA, debridement.
A nyní po měsíci se mi objevila úplně stejná blokace kolene, přičemž jsem bez výpotku a bez bolesti s plně rozhýbaným kolenem.
Tak nevím jaký měla AS smysl.
Jedná se snad o projrv pooperační distability celého kolene?
kaneciho  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,byl jsem na ASK L.kolene a chtěl bych se zeptat na pár věcí.
V propouštěcí zprávě je napsáno:
Terapie:Operace:ASK L kolena-ASK parciální mediální menisektomie,parciální egalizace plastiky LCA
Diagnostický závěr:Základní dg:S832 Ruptura cornu ant.men.med.et partialis plasticae LCA inveter.gen I.sin.
Ostatní dg:W0188-Pád na rov.po uklouz.n.zakop.:j.urč.místo:jiné urč.činnosti
-St.p.plastice LCA gen.I.sin
Doktor mi doporučil nenašlapovat.
Druhý den po operaci za mnou přišla rehabilitační sestra a začla semnou cvičit.
Koleno nenatýká,pouze se dělá voda.

Chci se zeptat:
1:je normální,že po 7 dnech po operaci občas cítim menší bolest toho kolene?
2:neudělala rehab.sestra chybu,když semnou cvičila?
3:co znamenají diagnostiky,které jsem napsal?
4:jak dlouho může trvat vyléčení?
Mám už 2x ask a plastiku kříž.vazu,ve na jednom koleni.
Mám strach,aby se mi po pár měsících,nestalo zase něco podobného.Už vůbec radši nesportuji,šetřim koleno.
Děkuji za odpovědi.
pol.o  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
je to 2 měsíce, co jsem absolvovala artroskopii kolene. Byla mi zjištěna zdvojená výstelka chrupavky, nerovnosti - výrůstky na chrupavce a povolený přední křížový vaz. Část výstelky odstranili a nerovnosti zbrousili. Skončila jsem rehabilitaci a předepsané cviky cvičím každý den. Avšak po cvičení mi koleno vždy oteče a jakoby ta výstelka zduřela a bolí to. Leduji, ale jakýkoliv pohyb stranou mi dělá problémy. Koleno stále neni pevné a "přelupává". Jezdím na kole, zatěžuji, ale mám strach, že to už nikdy nebude dobré. Je to normální, že po dvou měsících koleno stále otéká a bolí? Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí